کدخبر: ۱۰۱۰۲۵ لینک کوتاه

تکذیب قطع واردات بنزین

در پی درج خبری با عنوان "قطع واردات بنزین"، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران این خبر را تکذیب کرد.

به گزارش «اقتصادنیوز» به نقل از وزارت نفت، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرده است:" واردات بنزین با توجه به ذخایر مطلوب آن در کشور تحت مدیریت قرار گرفته و به میزان قابل توجهی در ماه جاری (خرداد) کاهش یافته، اما متوقف نشده است."

در ادامه این اطلاعیه آمده است:" بنزین وارداتی به هیچ عنوان متوقف نشده و هم اکنون با توجه به ذخایر مطلوب بنزین کشور، بنا بردستور مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش، تحت کنترل و مدیریت قرار گرفته و میزان واردات در خرداد ماه امسال به میزان قابل توجهی کاهش یافته است."

پیش از این نیز معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به ابلاغیه هیئت دولت به وزارت نفت مبنی بر قطع دریافت اکتان افزا (ریفورمیت) از مجتمع‌های پتروشیمی، تاکید کرده بود: مقرر شد کمبود بنزین مصرفی کشور از طریق واردات بنزین یورو 4 توسط وزارت نفت جبران شود.

شاهرخ خسروانی با بیان اینکه به همین منظور برنامه‌ریزی برای واردات بنزین با استاندارد یورو 4 انجام شده است، اظهار کرد: در بازه زمانی یک ماه واردات بنزین یورو 4 عملیاتی خواهد شد.

 
تکذیب شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در حالی است که اخیرا معاون وزیر نفت خبر از قطع واردات بنزین داده بود. وی  دلیل این کار را برنامه‌ریزی برای واردات بنزین  یورو 4 اعلام کرده بود.