کدخبر: ۱۰۱۰۷۵ لینک کوتاه

معاون وزیر نفت خبر داد:

بلاتکلیفی قرارداد گازی ایران و عراق

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: نخستین قرارداد صادرات گاز ایران به عراق امسال برای راه اندازی و هماهنگی نیروگاه های عراق به صورت موقت و در یک یا چند نوبت آغاز می شود اما مذاکرات دومین قرارداد صادرات گاز به عراق هنوز انجام نشده است.

به گزارش «اقتصادنیوز» به نقل از تسنیم، حمیدرضا عراقی اظهار داشت: سه نیروگاه البغداد، صدر و المنصوریه با اجرای نخستین قرارداد صادرات گاز ایران به عراق، از گاز ایران برای تولید دو هزار و 500 مگاوات برق استفاده خواهند کرد.

وی افزود: هم اکنون مراحل احداث و راه‌اندازی پروژه صادرات گاز ایران به عراق در خاک دو کشور چه در بخش تکمیل خطوط لوله و چه هماهنگی نیروگاه‌ها در عراق در حال انجام است و نخستین قرارداد صادرات گاز ایران به عراق امسال برای راه‌اندازی و هماهنگی نیروگاه‌های عراق به صورت موقت و در یک یا چند نوبت آغاز می‌شود اما صادرات مستمر گاز به عراق از سال آینده آغاز خواهد شد.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه مذاکرات دومین قرارداد صادرات گاز به عراق هنوز انجام نشده است، گفت: دومین مسیر صادراتی گاز ایران به عراق به سوی بصره است که در این زمینه تاکنون هیچ قراردادی منعقد نشده است.