کدخبر: ۱۰۱۱۱۱ لینک کوتاه

روحانی آلودگی بنزین را تایید کرد:

بنزین پتروشیمی اثر منفی در آلودگی تهران داشت

رییس جمهور بنزین تولیدی در پتروشیمی ها را دارای آثار منفی در آلودگی هوای شهر دانست و گفت: امروز شاهد هستیم با حل این مسأله روزهای پاکیزه در تهران افزایش پیدا کرده است.

به گزارش «اقتصادنیوز» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رئیس جمهوری در جمع رئیس و اعضای شهر تهران،شهردار و معاونان شهرداری پایتخت گفت: بنزین تهیه شده در پتروشیمی‌ها دارای آثار منفی در آلودگی هوای شهر بود و امروز شاهد هستیم با حل این مسأله روزهای پاکیزه در تهران افزایش پیدا کرده است.

صحبت‌های روحانی در حالی است که در چند روز قبل مسئله آلوده بودن بنزین تولید شده در واحدهای پتروشیمی، به مجلس کشیده شد. هرچند که این مسئله در نهایت با تایید اعضای کمیسیون انرژی مواجه شد و آنها نیز آلودگی این نوع بنزین را تایید کردند.

با این حال، در چند ماه اخیر نه تنها وزیر نفت که رئیس سازمان محیط زیست نیز در معرض اتهام‌های بسیاری در خصوص واردات بنزین و اعلام آلودگی بنزین داخلی بوده‌اند تا جایی که برخی از منتقدان اعلام کرده بودند که یکی از نزدیکان معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست، در واردات بنزین دخیل بوده و از آن نفع می‌برد.