کدخبر: ۱۰۱۲۷۷ لینک کوتاه

در نامه لاریجانی به رئیس جمهور

تکلیف دولت به رعایت قیمت ۱۳ سنتی خوراک گاز پتروشیمی ها

رئیس مجلس در نامه ای به رئیس جمهور دولت را به رعایت قیمت ۱۳ سنتی خوراک گاز پتروشیمی ها مکلف و بند د مصوبه «تعیین تعرفه گاز مصرفی» را که این نرخ در آن رعایت نشده بود، مغایر قانون اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، در نامه علی لاریجانی به حسن روحانی آمده است: بازگشت به رونوشت تصویب‌نامه هیات محترم وزیران به شماره 266/ت 50150 هـ مــورخ 6/1/1393، موضوع: «تعیین تعرفه گاز مصرفی»، متعاقب بررسی‌ها و اعلام نظر مقدماتی «هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین» و مستنداً به صدر ماده واحده و تبصره (4) الحاقی به «قانون نحوه اجراء اصول هشتاد و پنجم (85) و یکصد و سی و هشتم (138) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصلاحات بعدی» و ماده (10) آیین‌نامه اجرایی آن، مراتب متضمّن اعلام نظر قطعی جهت اقدام لازم در مهلت مقرر قانونی و اعلام نتیجه به این جانب ابلاغ می‌گردد. بدیهی است پس از انقضای یک هفته مهلت مقرر در قانون، آن بخش از مصوبه که مورد ایراد قرار گرفته است، ملغی‌الاثر خواهد بود.

«نظر به اینکه طبق جزء 3 بند «ق» تبصره (2) ماده واحده قانون بودجه سال 1393 «قیمت پایه خوراک گاز واحدهای پتروشیمی در چهارچوب قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به گونه‌ای تعیین می‌گردد که از سیزده (13) سنت در هر مترمکعب کمتر نشود»، بنابراین، بند «د» مصوبه از حیث اطلاق و مصرح نبودن به رعایت نصاب مذکور، مغایر قانون است.»