کدخبر: ۱۰۱۳۵۴ لینک کوتاه

بارش ها منفی شد؛

بحران کم آبی بیخ گوش ۱۹ استان

مشاور وزیر نیرو با اعلام کاهش بارش ها در ۱۹ استان کشور از ابتدای مهرماه سال گذشته تاکنون (سال آبی جاری) گفت: این وضعیت به گونه ای است که در برخی استان ها مانند قزوین، کاهش بارش به میزان ۹۰ درصد است.

به گزارش «اقتصادنیوز»، محمد حاج رسولی‌ها در این رابطه به مهر گفت: از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه 92) تا پایان هفته گذشته، حجم بارش‌های استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران و یزد در مقایسه با دوره مشابه سال آبی گذشته کاهش یافته است.

مشاور وزیر نیرو اظهارداشت: در این مدت، بیشترین میزان کاهش بارش ها در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته با 90 درصد به استان قزوین و کمترین میزان کاهش بارش‌ها با یک درصد به استان‌های لرستان و اردبیل اختصاص داشت.

به گفته وی، از ابتدای سال آبی جاری تا پایان هفته گذشته حجم بارش‌های استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، تهران و چهارمحال و بختیاری به ترتیب 255، 279، 241، 156، 233 و 578 میلیمتر ثبت شده که در مقایسه با حجم بارش ها در مدت مشابه سال آبی گذشته به ترتیب 12، 27، یک، 6، 13 و 9 درصد کاهش یافته است.