کدخبر: ۱۰۱۵۰۱ لینک کوتاه

معاون وزیر نفت خبر داد:

از سرگیری واردات بنزین

معاون وزیر نفت از آغاز از سرگیری واردات روزانه حدود ۱۰ میلیون لیتر بنزین از اواسط تیرماه خبر داد و اعلام کرد: هرگونه محموله بنزینی که وارد کشور شود اگر مورد تائید موسسه استاندارد نباشد، قطعاً مرجوع خواهد شد.

به گزارش «اقتصادنیوز» پس از اینکه قائم مقام شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از احتمال قطع واردات بنزین خبر داد، امروز عباس کاظمی از آغاز از سرگیری واردات روزانه حدود 10 میلیون لیتر بنزین از اواسط تیرماه خبر داد و اعلام کرد که ورود بنزین بی‌کیفیت ممنوع شد.

عباس کاظمی در گفت‌وگو با مهر با اشاره به ممنوعیت استفاده از هرگونه اکتان‌افزا یا افزودنی‌های حاوی فلزات، گفت: هرگونه افزودنی که دارای پایه فلزی باشد، استفاده از آن در ترکیب بنزین عرضه شده در جایگاه‌ها ممنوع است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه استفاده از ماده افزودنی MMT در ترکیب بنزین ممنوع است، تصریح کرد: در هیچ‌یک از پالایشگاه و یا بنزین وارداتی نباید از ماده افزودنی MMT استفاده شود.

معاون وزیر نفت همچنین با اشاره به توقف واردات بنزین، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های کلان دولت واردات بنزین با بالاترین استاندارد بین‌المللی است، از این رو واردات بنزین با استاندارد یورو چهار اتحادیه اروپا از اواسط تیرماه سال جاری از سر گرفته می‌شود.

این عضو هیات‌مدیره شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه موسسه استاندارد می‌تواند بر کیفیت محموله‌های بنزین وارداتی نظارت داشته باشد، بیان کرد: هرگونه محموله بنزینی که وارد کشور شود اگر مورد تائید موسسه استاندارد نباشد، قطعاً مرجوع خواهد شد.

این مقام مسوول با بیان اینکه تمامی مراحل بازرگانی خرید و واردات بنزین با استاندارد بالا توسط امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران انجام می‌شود، بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود از اواسط تیرماه سال جاری به طور متوسط روزانه حدود 10 میلیون لیتر بنزین وارد کشور شود.

کاظمی با اشاره به توقف تولید بنزین در پتروشیمی‌ها از اردیبهشت‌ماه سال جاری، تاکید کرد: در شرایط فعلی ذخایر بنزین کشور در شرایط مطلوبی قرار دارد و بنزین مورد نیاز مردم هم با استفاده از تولید و ذخایر داخلی تامین می‌شود.