کدخبر: ۱۰۱۵۱۲ لینک کوتاه

ورود بنزین غیراستاندارد ممنوع شد

در حالی که پیش از این خبرها حاکی از قطع مقطعی واردات بنزین بود، معاون وزیر نفت خبر از ممنوعیت واردات بنزین بی کیفیت داده و عنوان کرده است که واردات روزانه حدود ۱۰ میلیون لیتر بنزین از اواسط تیر ماه از سر گرفته می شود.

به گزارش «اقتصادنیوز» به نقل از مهر، عباس کاظمی اعلام کرد: هرگونه محموله بنزینی که وارد کشور خواهد شد در صورتی که مورد تائید موسسه استاندارد نباشد، قطعا مرجوع خواهد شد.

وی با اشاره به ممنوعیت استفاده از هرگونه اکتان افزا و یا افزودنی‌های حاوی فلزات، گفت: هرگونه افزودنی که دارای پایه فلزی باشد، استفاده از آن در ترکیب بنزین عرضه شده در جایگاه‌ها ممنوع است.

کاظمی در حالی از ممنوعیت واردات بنزین بی‌کیفیت خبر داده است که پیش از این بحث بر سر واردات این نوع بنزین بالا گرفته بود. هرچند که پیش از این نیز بارها عنوان شده بود که بنزینی که در جایگاه‌ها توزیع می‌شود، استاندارد است.

با این حال، برخی مدعی شده بودند که دولت هنوز نتوانسته بنزین پاک را وارد کشور کند. در همین حال، کاظمی در اواخر خرداد ماه صحبت از قطع واردات بنزین کرده بود. هرچند که صحبت‌های وی به این معنی بود که واردات بنزین برای استاندارد کردن آن برای مقطعی کوتاه قطع شده بود.
از سوی دیگر نیز، وزیر نفت خبر از قطع واردات در آینده نزدیک داده است. پیش شرط صحبت زنگنه رسیدن تولید به میزان موردنیاز است.