کدخبر: ۱۰۱۶۴۰ لینک کوتاه

اداره اطلاعات انرژی آمریکا گزارش داد:

صادرات ۲.۸ میلیون بشکه ای نفت ایران

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در جدیدترین برآورد خود از میزان تولید نفت کشورها بدون احتساب میعانات گازی، متوسط تولید نفت ایران در سه ماه نخست سال ۲۰۱۴ را ۲.۸ میلیون بشکه در روز اعلام کرد.

 به گزارش «اقتصادنیوز» به نقل از فارس، اداره اطلاعات انرژی آمریکا وابسته به وزارت انرژی این کشور، در جدیدترین گزارش خود موسوم به «چشم‌انداز کوتاه مدت انرژی» متوسط تولید نفت ایران در سه ماه نخست سال 2014 را 2.8 میلیون بشکه در روز اعلام کرد. این گزارش میزان تولید کشورهای عضو اوپک را بدون احتساب میعانات گازی برآورد کرده است.

این سازمان آمریکایی در گزارش ماهانه خود، تولید نفت ایران در سه ماهه نخست 2014 را 3.2 میلیون بشکه در روز اعلام کرده بود که به نظر می‌رسد این برآورد با احتساب میعانات گازی باشد.

بر اساس این گزارش، تولید نفت ایران در دوره‌های سه ماهه‌ای سال 2013، روند تقریبا ثابتی داشته و از پایان سال 2013 روند افزایشی به خود گرفته است.

این در حالی است که گزارش آژانس بین‌المللی انرژی پیش از این نشان داده بود که صادرات ایران بعد از تحریم افزایش یافته است. با این حال، رویترز طی گزارشی عنوان کرده بود که صادرات ایران در ماه مارس و آوریل کمی کاهش داشته است. با این حال، منصور معظمی معاون وزیر نفت فروردین ماه سال جاری عنوان کرده بود که صادرات نفت در دولت روحانی دوبرابر شده است.