کدخبر: ۱۰۱۸۶۷ لینک کوتاه

برق نیروگاه ها پیش خور شد

بعد از پیش خور کردن آب مورد نیاز در پاییز که به دلیل رشد مصرف اتفاق افتاده بود، حالا نوبت به برق رسیده چرا که مدیرعامل شرکت برق منطقه ای تهران عنوان کرده است که برای جلوگیری از خاموشی، از ذخیره سوخت زمستانی نیروگاه ها استفاده شده است.

 به گزارش «اقتصادنیوز»، سید زمان حسینی در حالی این صحبت را مطرح کرده است که روز گذشته خبرها حاکی از آن بود که ذخیره آب پاییز برای نیاز روبه رشد، مصرف شده است.

خبرگزاری فارس طی گزارشی، صحبت‌های وی در این خصوص را منعکس کرده و از قول وی نوشته است: برای اینکه نیروگاه‌های برق بتوانند برق تولید کنند و جلوی خاموشی گسترده را بگیریم مجبور شدیم از ذخیره سوخت زمستانی خود در فصل تابستان مصرف کنیم.

دیروز نیز بعد از هشدارهای بسیاری که در خصوص لزوم صرفه‌جویی 20 درصدی در مصرف برق داده شده بود، خبرهایی عنوان شد که حاکی از پیش‌خور کردن آب مورد نیاز در پاییز بود تا جایی که سایت تابناک در این رابطه نوشته بود: اگر تابستان گرم امسال را هم پشت‌سر بگذاریم تنش آبی فصل پاییز از راه می‌رسد که به علت پیش‌خور کردن آب متعلق به آن در تابستان برای نخستین‌بار بحران آب پاییزی هم گریبانگیرمان می‌شود.