کدخبر: ۱۰۲۰۸۰ لینک کوتاه

همزمان با افزایش پیک مصرف برق؛

چاله برقی برای وزارت نیرو

در حالی که وزارت نیرو بارها نسبت به مصرف آب و برق در تابستان هشدار داده، خبرها حاکی از آن است که پیک مصرف برق دوباره افزایش یافته که همین مسئله نیاز به اتخاذ راهکاری پایدار برای رفع بحران آب و برق را بیشتر کرده است.

به گزارش «اقتصادنیوز»، در حالی که به نظر می رسد که وزارت نیرو هنوز به راهکاری جامع برای مدیریت منابع آب و برق نرسیده، هشدارهای بسیاری در خصوص مصرف برق داده است. با این حال، در آخرین روزهای هفته قبل پیک مصرف برق به 700 مگاوات افزایش یافته که نشان از افزایش 35 درصدی مصرف برق است.

این افزایش مصرف برق در حالی صورت گرفته که پیش از این نیز برخی مقامات صحبت از کاهش تولید برق سدهای تهران کرده بودند. بر این اساس مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای تهران چندی پیش به فارس گفته بود که «از ابتدای سال 93 تولید برق توسط سدهای تهران 40 درصد کاهش داشته است.»

در عین حال در برخی نقاط تهران خاموشی‌های پراکنده‌ای گزارش شده که مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ آن را تکذیب نکرده است. وی در عین حال علت آن را مصرف بیش از ظرفیت دانسته است.

بحران مدیریت منابع برای تولید برق در حالی است که وزارت نیرو با مشکل مشابهی در حوزه آب نیز روبرو است. با این حال باید دید که آیا مسئولان نیرو برای تابستان امسال نیز مانند سال گذشته ستاد بحران تشکیل داده و به فکر گذر مقطعی از این بحران خواهند بود یا خیر.