کدخبر: ۱۰۲۱۸۵ لینک کوتاه

افت مصرف بنزین در رمضان

همزمان با اعلام کاهش مصرف بنزین در ماه مبارک رمضان، برخی خبرها حاکی از نصف شدن میزان ذخیره بنزین موجود در کارت های سوخت و کاهش مصرف آن است.

 به گزارش اقتصادنیوز، در حالی که با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها مصرف بنزین همچنان رشد تصاعدی خود را ادامه داده بود، وارد شدن به ماه رمضان سبب شده تا افسار مصرف بنزین کشیده شود.

بر این اساس، در بین روزهای چهاردهم تا بیستم تیر ماه میانگین مصرف روزانه بنزین کل کشور 63 میلیون و 100 هزار لیتر ثبت شد که نسبت به هفت روز پیش از آن، پنج درصد کاهش داشته است. همچنین از ابتدای ماه مبارک رمضان، مصرف بنزین روندی کاهشی داشته؛ به طوری که مصرف این فرآورده نسبت به پیش از آغاز این ماه قمری، بیش از 14 درصد کاهش داشت.

در همین حال، برخی خبرها نشان می‌دهد که میزان ذخیره بنزین موجود در کارت‌های سوخت نصف شده است. گزارش تسنیم نشان می‌دهد که حجم بنزین ۴۰۰ تومانی ذخیره شده در کارت‌های سوخت خودروها و موتورسیکلت‌ها به ۱.۳ میلیارد لیتر رسیده است. همین مسئله به خوبی رشد مصرف بنزین را در سه ماه ابتدایی سال نشان می‌دهد.

بر همین اساس، تا نیمه فروردین ماه امسال حجم بنزین 400 تومانی در کارت‌های سوخت 2.7 میلیارد لیتر بود که بعد از گذشت حدود سه ماه بیش از 1.4 میلیارد لیتر آن مصرف شده و هم‌اکنون حدود 1.3 میلیارد لیتر بنزین با این نرخ در کارت‌های سوخت باقی مانده است.