کدخبر: ۱۰۲۸۸۹ لینک کوتاه

همزمان با آغاز مرحله بعدی قطع سهمیه های ویژه اعلام شد؛

ابطال کارت سوخت آمبولانس ها

در حالی که پیش از این در مراحل مختلفی کارت سوخت برخی خودروها از سوی شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی باطل شده بود، در مرحله جدید آمبولانس های خصوصی و برخی خودروهای نیروهای مسلح در لیست سوختن سهمیه ویژه قرار دارند.

 به گزارش اقتصادنیوز، پیش از این در مراحلی سهمیه سوخت برخی خودروهایی ویژه سوخته و برخی دیگر نیز در نوبت حذف سهمیه قرار داشتند. در این میان، کمتر از یک سال قبل بود که سهمیه ویژه برخی آژانس‌ها و آموزشگاه‌های رانندگی نیز باطل شد.

با این حال، مسئله قطع سهمیه ویژه برخی خودروها به دلیل رشد مصرف بنزین ادامه دارد، چرا که اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نیز نتوانست شتاب تند مصرف سوخت را در کشور  کند کند.

در این میان در مرحله تازه‌تر قطع سهمیه سوخت، سهمیه برخی خودروها از جمله آمبولانس‌ها، برخی خودروهای نیروهای مسلح و برخی خودروهای دارای پلاک آزاد قطع می‌شود.

این خبری است که حسین هاشمی، معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور به مهر اعلام کرده است. این خبرگزاری همزمان لیست احتمالی قطع سهمیه برخی خودروها را نیز منتشر کرده است. در این لیست خودروهایی از قبیل تاکسی‌های بین‌شهری دوگانه سوز و برخی وانت‌بارها نیز دیده می‌شود.