کدخبر: ۱۰۵۸۱۱ لینک کوتاه

افزایش قیمت آب وبرق در سال ۹۴

وزیر نیرو گفت: پیشنهاد ما افزایش قیمت آب و برق برای سال ۹۴ است اما هرگونه افزایش تعرفه منوط به تصویب دولت است و تاکنون هیچ مصوبه ای از سوی دولت در این زمینه صادر نشده است.

تسنیم نوشت:

حمید چیت چیان اظهار کرد: بسیار منطقی است که با اتخاذ سیاست‌های اصلاحی به سراغ اصلاح تعرفه‌ها برویم که این مسئله هم به تأمین منابع مالی صنعت آب و برق کمک می‌کند و هم در کاهش مصرف موثر است.

وی افزود: در اجرای سیاست‌های اخیر و همچنین در برنامه‌های کلان کشور مثل قانون برنامه پنجم توسعه، قانونگذار این مسئله را مورد تأکید قرار داده که در صورتی که دولت یک بنگاه اقتصادی را ملکف کند قیمت محصولاتش را به صورت تکلیفی پایین تر از قیمت تمام شده و واقعی آن به فروش برساند باید مابه التفاوت آن را پرداخت کند، این مسأله در بودجه سال‌های گذشته مغفول مانده بود اما در دولت مصوب شد تا در بودجه 94 مابه التفاوت نرخ تمام شده برق و آب و نرخ تکلیفی فروش آن به مردم از سوی دولت به وزارت نیرو پرداخت شود.

وزیر نیرو در خصوص افزایش تعرفه آب و برق گفت: پیشنهاد ما افزایش قیمت آب و برق برای سال 94 است اما هرگونه افزایش تعرفه منوط به تصویب دولت است و تاکنون هیچ مصوبه ای از سوی دولت در این زمینه صادر نشده است.