کدخبر: ۱۱۴۲۸۶ لینک کوتاه

ورود دکل جدید چینی به ناوگان حفاری نفت

همزمان با بیکار شدن دکل‌های حفاری ایرانی، یک دستگاه دکل حفاری دو هزار اسب بخاری چینی به ناوگان حفاری شرکت ملی نفت ایران افزوده شد.

 به گزارش اقتصادنیوز، در طول چند ماه گذشته با مصوبات شرکت ملی نفت ایران چندین دستگاه دکل حفاری ایرانی در پروژه‌های نفت و گاز به ویژه در حوزه خلیج فارس و مناطق مرکزی ایران بیکار شده است.

سلبعلی کریمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در این رابطه به خبرگزاری مهر گفت: تعداد کل دکل‌های حفاری فعال در میادین نفت و گاز مناطق مرکزی به زودی به ۱۲ دستگاه کاهش می‌یابد.

همزمان با بیکار شدن دکل‌های حفاری ایرانی، یک دستگاه دکل حفاری ۲ هزار اسب بخاری چینی به ناوگان حفاری شرکت ملی نفت ایران افزوده شد. از سوی دیگر پس از صدور دستور توقف واردات و یا اجاره دکل‌های حفاری خارجی توسط رکن الدین جوادی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، هدایت الله خادمی مدیرعامل شرکت حفاری شمال از بیکاری دو دستگاه دکل حفاری خشکی و دریایی این مجموعه در صنعت نفت خبر داده است.

این دکل حفاری که به نام دستگاه حفاری ۳۹ فتح نام گذاری شده از سازندگان چینی خریداری شده است و هفتاد و یکمین دستگاه حفاری ملکی شرکت ملی حفاری ایران به شمار می رود که به همراه ٣ دکل استیجاری مجموعه ناوگان این شرکت را متشکل از دستگاه‌های حفاری فوق سنگین، سنگین و سبک در عرصه تامین نیازهای صنعت نفت، تقویت می کند.