کدخبر: ۱۲۲۰۶۴ لینک کوتاه

بالگرد فلات قاره سقوط کرد/اسامی مفقودین بالگرد سقوط کرده

١٦ شناور، دو فروند بالگرد نیروی دریایی ارتش و گروه‌های غواصی همچنان در حال جستجو برای یافتن بقایای بالگرد حادثه دیده شرکت نفت فلات قاره بر پهنه خلیج فارس هستند.

یک فروند بالگرد استیجاری شرکت نفت فلات قاره که شب گذشته از سکوی ابوذر به مقصد بوشهر به پرواز درآمده بود ، ١٠ دقیقه پس از بلند شدن از سکو از رادار خارج شد.

این بالگرد به منظور انتقال یکی از کارکنان شرکت ملی حفاری به بیمارستان در ساعت ٢٢:١٠ دوشنبه (٢٢ تیر) با دو سرنشین و خلبان و کمک خلبان (جمعا ٤ نفر) از سکوی ابوذر به مقصد بوشهر در حرکت بود که ١٠ دقیقه بعد از رادار خارج و ارتباط رادیویی آن قطع شد و در ادامه صبح امروز پس از جستجو بخشهایی از قطعات این بالگرد در ١٥ مایلی سکوی ابوذر یافت شد.

پس از اعلام این حادثه، ستاد بحران تشکیل و گروه های عملیاتی وارد عمل شدند و با گشت زنی ١٦ شناور ، ٢ فروند بالگرد نیروی دریایی و شرکت نفت فلات قاره و تعداد زیادی غواص ، تعدادی از قطعات این بالگرد روی سطح آب پیدا شد.

بالگرد مورد نظر در مالکیت شرکت تارا و از نوع آگوستا و در اجاره شرکت نفت فلات قاره بوده است. سرنشینان این بالگرد شامل کاپیتان علی عزتی (خلبان)، صفر پایخوان (کمک خلبان)، خورشید حسینی و رسول شجرات (همکاران شرکت ملی حفاری) بوده‌اند که پس از سقوط بالگرد مفقود شده‌اند.

منبع: شانا