کدخبر: ۱۲۳۵۸۵ لینک کوتاه

اقتصادنیوز گزارش می‌دهد؛

زنگ ورود کره به پتروشیمی ایران

در حالی که پیش از این عنوان شده بود که کره جنوبی با هدف تولید محصولات جدید پتروشیمی، سرمایه‌گذاری‌های تازه‌ای را آغاز کرده است، اخیرا معاون شرکت پتروشیمی ایران هم از مذاکره با این کشور خبر داده است.

به گزارش اقتصادنیوز، کره جنوبی در صنعت پتروشیمی فعال است. این را فعالیت‌های این کشور و خیز دوباره‌اش برای سرمایه‌گذاری در این حوزه نشان می‌دهد. هرچند که امسال مشتریان چینی این کشور کمتر شده‌اند، اما بازهم سرمایه‌گذاری در این حوزه ادامه دارد.

کره جنوبی از کشورهایی است که اخیرا برای صادرات محصولات غیرنفتی و حرکت به سمت محصولات استراتژیک در صنعت نفت گام برداشته است. در چنین شرایطی به نظر می‌رسد که این کشور از جمله غول‌های پتروشیمی است که قصد آمدن به ایران را دارند.

آن‌طور که اظهارات معاون شرکت پتروشیمی ایران نشان می‌دهد، کره جنوبی از بزرگان صنعت پتروشیمی است که حالا قصد کرده است در ایران هم سرمایه‌گذاری کند. محمدحسن پیوندی در این رابطه عنوان کرده است که این کشور آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در پتروشیمی ایران اعلام کرده است.

پیش از این و در اردیبهشت امسال،‌ شرکت‌های پتروشیمی با هدف تولید محصولات جدید و افزایش ظرفیت مجتمع‌های کنونی، سرمایه‌گذاری بیشتر در پتروشیمی خود را کلید زده بودند.

پیش از این «شانا» اعلام کرده بود که شرکت‌های پتروشیمی کره جنوبی نفت را به عنوان یک منبع انرژی سنتی دانسته و در حال گسترش فعالیت کارخانه‌های خود به سمت تولید محصولاتی از منابع غیر نفتی هستند.

برهمین اساس بیشتر شرکت‌های پتروشیمی در کره جنوبی، کارخانه تولید انبوه محصولات شیمیایی از منابع غیر نفتی مثل گاز طبیعی، گاز شیل، میعانات و گاز مایع (LPG) از نفتا راه‌اندازی کرده‌اند که به نظر می‌رسید رویه‌ای در کل پتروشیمی این کشور باشد.

کره جنوبی که پیش از این صادرات پتروشیمی خود را کاهش داده بود، حالا قصد دارد به یک سرمایه‌گذار در صنعت پتروشیمی ایران تبدیل شود.