کدخبر: ۱۳۳۷۹۵ لینک کوتاه

اجرای طرح رتبه‌بندی پمپ بنزین‌ها تا پایان سال

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه دستورالعمل مربوط به طرح برندسازی جایگاه های عرضه سوخت در حال نهایی شدن است، گفت: نخستین برند جایگاه های عرضه سوخت تا پایان سال تشکیل و کار خود را در شهر اصفهان آغاز خواهد کرد.

ناصر سجادی با تشریح جزئیات اجرای طرح برندسازی جایگاه های عرضه سوخت افزود: بررسی های مربوط به طرح برندسازی پمپ بنزین ها انجام شده و اکنون دستورالعمل آن در مرحله نهایی شدن قرار دارد. وی افزود: قرار است جلسه ای نیز در این هفته درباره چگونگی اجرای این طرح با وزیر نفت برگزار شود.

وی با بیان اینکه بخش مربوط به قیمت در این طرح نهایی نشده است، هدف از اجرای این طرح را ارتقای سطح خدمات در جایگاه های عرضه سوخت بیان کرد و گفت: در این طرح، شرکت ها براساس خدماتی که به مشتریان ارائه می دهند، هزینه دریافت خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه اجرای این طرح سبب ایجاد رقابت در بین جایگاه ها می شود، اضافه کرد: جایگاه معمولی که خدمات زیادی ارائه ندهد، هزینه پایینی دریافت می کند اما جایگاه هایی که کیفیت خدمات خود را بالا ببرند و رضایت مشتریان را جلب کنند، هزینه بیشتری را دریافت خواهند کرد.

سجادی درباره زمان اجرای این طرح، گفت: دستورالعمل این طرح در حال نهایی شدن است و پیش بینی می شود تا پیش از پایان امسال اجرایی شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی افزود: البته این طرح به صورت تدریجی اجرا می شود و قرار نیست همه برند ها یک شبه تشکیل شده و همه جایگاه ها یکباره به این طرح بپیوندند.

وی خاطرنشان کرد: اجرای کامل این طرح زمانبر است و تحویل درخواست تشکیل بِرند، بررسی و صدور مجوز به زمان نیاز خواهد داشت.
سجادی اضافه کرد: پس از نهایی شدن وابلاغ آیین نامه، متقاضیان می توانند درخواست خود را مطرح کنند و در صورت داشتن شرائط لازم، مجوز صادر می شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از تشکیل نخستین برند جایگاه های عرضه سوخت در شهر اصفهان خبر داد و گفت: این برند تا پیش از پایان امسال در این شهر آغاز به کار می کند. سجادی با بیان اینکه قرار است 40 پمپ بنزین تک سکو(کوچک) در زیرمجموعه یک برند در شهر اصفهان فعالیت کنند، افزود: این جایگاه ها در قطعه زمین های کوچک ساخته شده اند. 

وی ادامه داد: در تهران نیز برای ساخت جایگاه های تک سکو فراخوان داده شد و برنامه هایی برای اجرای این طرح در دست اجراست. مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی درباره استقبال شرکت های خارجی و بین المللی از این طرح گفت: تاکنون هیچ درخواستی توسط این شرکت ها به شرکت ملی پخش ارائه نشده است.

منبع: ایرنا