کدخبر: ۱۳۳۷۹۷ لینک کوتاه

ورود قرارگاه خاتم به احداث تصفیه‌خانه کرمانشاه

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه از انعقاد تفاهم‌نامه با قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) برای احداث فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کرمانشاه خبر داد.

منصور کیاور اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌ای با قرارگاه خاتم‌الانبیائ(ص) امضا کردیم که بر اساس آن این قرارگاه برای اجرای مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کرمانشاه پای کار می‌آید.

وی ادامه داد: هزینه احداث این تصفیه‌خانه از محل فروش پساب به صنایع بزرگ تامین می‌شود. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه با اشاره به اینکه با اجرای این تفاهم‌نامه بزودی شاهد آغاز عملیات اجرایی پروژه خواهیم بود، پیش‌بینی کرد این طرح ظرف سه ساله اجرا شود.

به گفته این مسئول با اجرای این طرح، دیگر صنایع بزرگ از آب شیرین استفاده نخواهند کرد و پسابی که تصفیه می‌شود به این صنایع فروخته می می‌شود که صرفه‌جویی در مصرف آب را نیز به همراه دارد. کیاور پتروشیمی و نیروگاه بیستون را از جمله صنایعی دانست که قرار است پساب به آنها فروخته شود و افزود: سایر صنایع بزرگ که نیازمند آب هستند را نیز به تدریج تحت پوشش قرار می‌دهیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کرمانشاه تاکید کرد: هنوز رقم دقیق این تفاهم‌نامه و اعتبار مورد نیاز برای احداث تصفیه‌خانه مشخص نشده است. کیاور محل احداث پروژه را نیز در کنار مدول اول تصفیه‌خانه که هم اکنون درحال بهره‌برداری است، اعلام کرد.

وی با بیان اینکه ظرفیت فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کرمانشاه 74 هزار مترمکعب درشبانه‌روز است، اظهار کرد: این تصفیه‌خانه با فرآیند لجن فعال، 400 هزار نفر از جمعیت شهر کرمانشاه را تحت پوشش قرار می‌دهد.

منبع: ایسنا