کدخبر: ۱۳۸۴۲۹ لینک کوتاه

۴ شرکت بابک زنجانی به مزایده گذاشته می‌شود

برخی خبرها حاکی از احتمال به مزایده رفتن چهار شرکت بابک زنجانی متهم بزرگ نفتی است.

به گزارش اقتصادنیوز، در هفته‌های گذشته آخرین خبری که از بدهکار بزرگی نفتی به گوش رسید، مساله پرداخت بدهی بود. هر بار صحبت از شماره حساب بود و تایید و تکذیب‌هایی که در نهایت مشخص شد خروجی آن واریز نشدن پول نفت به حساب بانک مرکزی است.

در این میان آن‌طور که گزارش‌ها نشان می‌دهد، وزارت نفت قصد دارد چهار شرکت بابک زنجانی را به مزایده بگذارد. بر اساس گزارش‌هایی که هفته‌نامه صدا منتشر کرده است، این مزایده قرار است در هفته جاری توسط امین اموال شرکت نفت برگزار شود.

بر این اساس، قرار است شرکت هواپیمایی قشم ایر، شرکت فراز نمونه قشم (کترینگ)، شرکت ارایشی بهداشتی سورینت و شرکت تجار کیش به مزایده گذاشته شود.

پیش از این معاون امور حقوقی شرکت نفت بارها اعلام کرده بود که تاکنون هیچ پولی برای شرکت نفت واریز نشده و علاوه بر پرداخت بدهی‌ها، باید دنبال دریافت خسارت به دلیل دیرکرد پرداخت نیز بود.

علی اکبر ماهرخ‌زاد هر بار تاکید می‌کرد که زنجانی تمایلی به پرداخت بدهی‌ها ندارد و مشخص است که مساله شماره حساب،‌ تنها یک بهانه برای دیرکرد در پرداخت بدهی‌هاست.

بابک زنجانی با نام کامل بابک مرتضی زنجانی تاجر ایرانی است که پیش از دوران فعالیت دولت احمدی‌نژاد فعالیت‌های اقتصادی محدودی داشت اما در این دوران به یکی از بزرگترین سرمایه‌داران تاریخ ایران بدل و کمی بعد مشخص شد که در لیست بزرگ‌ترین متهمان به فساد و رانت‌خواری قرار گرفته است.

وی متهم به پس ندادن بخشی از پول فروش نفت شده  اما خودش معتقد است که در زمان تحریم‌ها، کارهای بزرگی برای دور زدن این تحریم‌ها انجام داده و همه کارها را قانونی و با اطلاع برخی مسوولان وقت صورت داده است.

مزایده شرکت‌های زنجانی در حالی است که در روزهای گذشته بحث آزادی مشروط این بدهکار بزرگ نفتی به میان آمده که با واکنش تند برخی کارشناسان روبرو شده است.