کدخبر: ۱۳۸۵۹۶ لینک کوتاه

جهش صادرات برق در صورت اعلام نرخ خوراک نیروگاه‌ها

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: ایران پتانسیل بالایی برای صادرات برق دارد. تا اگر نرخ گاز خوراک نیروگاه‌ها برای بخش خصوصی که تصمیم به صادرات برق دارند توسط دولت و با همکاری وزارت اعلام شود صادرات برق با یک جهش روبه رو می‌شود.

هوشنگ فلاحتیان با بیان این‌که در حال حاضر قیمت نفت کاهش پیدا کرده است، اظهار کرد: صادرات برق در این شرایط یک مزیت نسبی برای کشور محسوب می‌شود.

به گفته وی با صادرات برق می‌توانیم پایداری شبکه برق را با ظرفیت‌سازی جدید اضافه کنیم همچنین می‌توان از این طریق ارتباطات را با کشورهای همسایه تقویت کرد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به دیگر مزیت‌های صادرات برق خاطر نشان کرد: از این طریق می‌توان مناسبات سیاسی را بهبود بخشید و برای کشور درآمدهای ارزی بسیاری را به ارمغان آورد. فلاحتیان ادامه داد: اگر بتوانیم ایران را از نظر تامین برق انرژی کشورهای پیرامون هاب منطقه کنیم قطعا می‌توانیم درآمدهای میلیاردی را برای کشور داشته باشیم.

وی با بیان این‌که این مساله می‌تواند اقتصاد برق را ساماندهی و زیرساخت‌های مورد نیاز این صنعت را تامین کند، اظهار کرد: از این طریق می‌توانیم شهرک‌های صنعتی را به‌طور کامل برق‌رسانی کنیم.

منبع: ایسنا