کدخبر: ۱۳۸۸۱۰ لینک کوتاه

انفجار وانت‌پیکان در جایگاه CNG

انفجار یک دستگاه وانت پیکان در محل جایگاه سوخت CNG بندر گناوه بخشی از این جایگاه را تخریب کرد و موجب وحشت مردم ساکن منطقه شد.

در این حادثه که روز یکشنبه رخ داد، شدت انفجار به حدی بود که مخزن سوخت CNG وانت مذکور حدود یکصد متر دورتر از محل جایگاه در خانه یکی از اهالی فرود آمده و در برخورد با یک وانت پیکان پارک شده در منزل مذکور بخشی از آن را تخریب کرد.

در این انفجار خوشبختانه به افراد حاضر در محل آسیبی وارد نشده و راننده وانت نیز توانسته در لحظه انفجار به طور معجزه آسایی خود را از شعاع موج انفجار دور کند.

این انفجار آتش‌سوزی در پی نداشت اما بخش‌های مختلفی از وانت مذکور از هم جدا شده و به اطراف پراکنده شدند. شماری از همسایگان جایگاه سوخت CNG که در محل تجمع کرده بودند با انتقاد از ساخت این جایگاه سوخت در محله مسکونی خواستار تعطیل آن شدند.

علی کلوهی یکی از همسایگان در جوار جایگاه گفت: چندین‌بار از مسئولان ذی‌ربط بصورت مکتوب و حضوری درخواست کردیم که این جایگاه را بدلیل وقوع چنین حوادثی احداث نکنند اما نتیجه‌ای عاید نشد. وی افزود: از زمان احداث این جایگاه تاکنون حوادث مخاطره‌آمیزی روی داده و باعث رنجش مردم این منطقه شده است.

علیرضا احمدی دیگر همسایه ساکن در جوار این جایگاه نیز گفت: این حادثه و حوادث دیگری که در این جایگاه رخ داده، بر آسایش مردم تأثیر و تبعات منفی برجای گذاشته است و از مسئولان انتظار داریم که این جایگاه را به نقطه‌ای دیگر انتقال دهند.

مسئول این جایگاه گفت: این جایگاه و دستگاه‌های سوخت‌رسانی هیچ مشکلی ندارند و مرتب بر آنان نظارت و بازرسی می‌شود.ناخدازاده افزود: تا زمانی که علت حادثه از سوی کارشناسان بررسی نشود نمی‌توان اظهارنظری کرد اما احتمال می‌رود مخزن وانت نقص فنی داشته است.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه تاکید می‌شود که هیچ سرنشینی نباید در زمان سوخت‌گیری خودرو در محل بماند همین مسأله سبب شد تا سرنشینان آن دچار حادثه ناگواری نشوند.

وهاب تنگسیری رئیس شرکت پخش ملی فرآورده‌های نفتی گناوه هم گفت: بازرسان این شرکت و اداره استاندارد از این جایگاه بطور مستمر بازدید دارند و هیچگونه مشکل و نقصی در آن وجود نداشته است.

منبع: ایسنا