کدخبر: ۱۰۰۱۹۵ لینک کوتاه

با حضور جهانگیری و نوازشریف

۹سند همکاری میان ایران و پاکستان امضا شد

به منظور تعمیق روابط و تحکیم مناسبات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان، ۹ سند و یادداشت تفاهم همکاری میان دو کشور به امضا رسید.

به گزارش اقتصاد روز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور کشورمان و محمد نواز شریف نخست‌وزیر پاکستان، 9 سند همکاری در زمینه‌های مختلف سیا سی و اقتصادی از سوی مسئولان دو کشور امضا شد.
یادداشت تفاهم تشکیل کمیسیون عالی مرزی، یادداشت تفاهم همکاری دوجانبه در جهت جلوگیری و ممانعت از پولشویی و تأمین مالی تروریسم، تفاهم‌نامه فی‌مابین واحد اطلاعات مالی ایران و واحد نظارت مالی پاکستان در خصوص همکاری در زمینه تبادل اطلاعات مالی مربوط به مبارزه با پولشویی، یادداشت تفاهم همکاری‌های آماری ایران و پاکستان، یادداشت تفاهم همکاری در خصوص پیشگیری و مقابله با آلودگی ناشی از کشتی‌ها و برنامه مبادلات فرهنگی، علمی، آموزشی، فنی، بهداشتی، امور جوانان و خانواده، رسانه‌ای و ورزشی از جمله موضوعات مورد تفاهم دو طرف بود.
یادداشت تفاهم همکاری ورزشی، موافقتنامه همکاری در زمینه انتقال محکومین، تفاهم‌نامه همکاری متقابل میان شرکت‌ سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران و سازمان توسعه تجارت سازمان توسعه تجارت جمهوری اسلامی پاکستان نیز اسناد همکاری دیگری بود که از سوی مقامات و مسئولان دو کشور به امضا رسید.