کدخبر: ۱۰۰۸۲۶ لینک کوتاه

سفیر ایران در امارات خبر داد:

دستیار خاوری به ایران بازگردانده شد

سفیر ایران در امارات با اشاره به همکاری های تنگاتنگ پلیس ایران و امارات در بخش های پلیسی و قضایی گفت: در این شکل از همکاری ها دستیار خاوری که به امارات پناهنده شده بود به ایران بازگردانده شد.

محمدرضا فیاض در گفت‌وگو با اقتصاد نیوز در رابطه با خبر دستگیری یکی از اعضای پرونده اختلاس سه هزارمیلیاردی در امارات گفت: تهران و ابوظبی همکاری‌های بسیار خوبی در تمامی زمینه‌ها از جمله همکاری‌های قضایی و پلیسی داشته‌اند.

او افزود: این همکاری در بخش مبارزه با موادمخدر منجر به از هم پاشیده شدن باندهای بزرگ و کثیف مواد مخدر در منطقه و جهان شده است.

سفیر ایران در امارات با تاکید بر دستاوردهای قضایی و حقوقی همکاری‌های دوجانبه تهران و ابوظبی تصریح کرد: این همکاری‌ها علاوه بر مبارزه با مواد مخدر در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز منجر به اقدامات اساسی شده است.

او ادامه داد: بسیاری از افرادی که با تخلف در روند فعالیت‌های اقتصادی ایران فکر می‌کنند امارات مامن خوبی برای آنهاست باید بدانند که بی‌قانونی این افراد از سوی برادران اماراتی ما نیز پذیرفته شده نیست و با همکاری اینترپل ایران و امارات قطعاً مورد تبادل قرار می‌گیرند.

به گفته فیاض همین حالا هم بسیاری از افرادی که بعد از خطای اقتصادی به امارات پناهنده شده‌اند در همکاری‌های تهران و ابوظبی مورد تبادل قرار می‌گیرند.

او در مورد این موضوع که گفته می‌شود خاوری و یا یکی از همکاران او در سیستمی که شما به آن اشاره کردید میان پلیس ایران و امارات مورد مبادله قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: این فرد یکی از اعضای پرونده خاوری و دستیار او بوده است.

در همین رابطه سیف محمد عبید الزعابی، سفیر امارات در ایران نیز گفت: بسیار از متخلفان اقتصادی ایران که به امارات پناهنده شده‌اند در همکاری‌های اینترپل ایران و امارات به تهران بازگردانده شده‌اند.

او افزود: من نیز شنیده‌ام یکی از افراد فعال در این پرونده (پرونده خاوری) به ایران بازگردانده شده‌اند.

سفیر امارات در ایران تاکید کرد: البته من نمی‌دانم این فرد کیست و چه نامی دارد اما شنیده‌ام که یکی از افراد فعال در این پرونده است.