کدخبر: ۱۰۱۰۳۳ لینک کوتاه

عراقچی:

مذاکره هسته ای با روسیه؛ بسیار خوب و مفید

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در پایان دیدار با هیات روس در رم ، این مذاکره را بسیار خوب و مفید عنوان کرد و گفت: همواره گفت وگو و تبادل نظر در مورد موضوع هسته ای میان تهران و مسکو به صورت مستمر وجود داشته است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از واحد مرکزی خبر از رم، هیات های مذاکره‌کننده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و روسیه امروز در شهر رم پایتخت ایتالیا دیدار و گفت‌وگو کردند.

در آستانه دور جدید مذاکرات ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 یک در وین، هیات جمهوری اسلامی ایران با حضور سید‌عباس عراقچی و مجید تخت‌روانچی، معاونان وزیر خارجه کشورمان با هیات روس به سرپرستی سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه و نماینده این کشور در گروه پنج بعلاوه یک، در رم گفت‌وگو کردند.

عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران در پایان این دیدار این مذاکره را بسیار خوب و مفید عنوان کرد و گفت: همواره گفت‌وگو و تبادل‌نظر در مورد موضوع هسته‌ای میان تهران و مسکو به صورت مستمر وجود داشته است.

او افزود: در این گفت‌وگوها مسائل مطرح‌شده در مسائل هسته‌ای مورد مشورت قرار گرفت.

عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران همچنین با اشاره به مذاکرات سه روز پیش خود با طرف‌های آمریکایی و فرانسوی در ژنو سوئیس، بار دیگر تاکید کرد: حفظ حقوق ملت ایران خط قرمز مذاکرات است.

عراقچی همچنین در مورد مذاکرات هیات ایرانی با برخی از کشورهای عضو گروه 1+5 یک گفت: هدف مذاکرات دوجانبه‌ای که در چند روز اخیر با کشورهای مختلف صورت گرفت، برای حل اختلافات نبوده است چرا که مذاکره اصلی هفته آینده در وین صورت می‌گیرد.

او افزود: هدف این مذاکرات برای گفت‌وگو و تبادل‌نظر و همچنین شناخت بیشتر به مواضع یکدیگر بوده که فکر می‌کنم از این جهت این مذاکرات مفید بوده است.

عراقچی در عین حال تاکید کرد: اختلافات هنوز وجود دارد و حتی در برخی از موارد این اختلافات عمیق هستند اما تلاش ما نزدیک کردن این اختلافات و نزدیک کردن دیدگاه‌های طرفین با یکدیگر است.

او بار دیگر تاکید کرد: البته با توجه به اینکه موضوعاتی که در دستور کار است موضوعات پیچیده‌ای است کار ساده نیست.

دیدار با وزیر امور خارجه ایتالیا و حضور در نشست شورای اروپایی روابط خارجی، از دیگر برنامه‌های سفر دوروزه هیات جمهوری اسلامی ایران در رم است.