کدخبر: ۱۰۱۲۰۰ لینک کوتاه

رویترز:

گفت و گوی ایران و آمریکا درباره عراق در وین انجام شد

خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی به نقل از برخی دیپلمات های ایرانی و آمریکایی از انجام گفت و گو بین ایران و آمریکا درباره وضعیت عراق در حاشیه مذاکرات هسته ای در وین اتریش خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز ،خبرگزاری رویترز به نقل از منابع خود نوشت: ایران و آمریکا روز دوشنبه در حاشیه مذاکرات هسته ای در وین اتریش درباره بحران جاری در عراق و چگونگی کمک به دولت عراق در برابر شورشیان مسلح گفت و گو کردند.

رویترز می نویسد: این گفت و گوها درباره چگونگی همکاری نظامی دو کشور و یا استفاده از نیروی نظامی در عراق نبوده است.

یک مقام ایرانی به رویترز می گوید:" ایران کشور بزرگی در منطقه است و می تواند نقش بزرگی در بازگرداندن امنیت به عراق و منطقه ایفا کند. " اما این مقام ایرانی افزوده است: " مساله همکاری نظامی بین ایران و آمریکا در گفت و گوهای وین مطرح نشده است و این مساله به عنوان گزینه مطرح نیست.

این خبرگزاری می نویسد : هم مقام های آمریکا و هم ایرانی ها مساله همکاری نظامی با یکدیگر در عراق را تایید نکرده اند.

رویترز می نویسد: روز دوشنبه " برت مک کورگ" نماینده ویژه عراق در وزارت خارجه آمریکا به همراه سفیر آمریکا در بغداد با نوری مالکی نخست وزیر عراق دیدار و گفت و گو کرده اند.

یک مقام آمریکایی نیز به رویترز می گوید : هنوز باراک اوباما رییس جمهور آمریکا درباره دخالت نظامی در عراق به نفع دولت مالکی و مقابله با شورشیان افراط گرای این کشور به تصمیم گیری نرسیده است.