کدخبر: ۱۰۱۳۶۴ لینک کوتاه

در دیدار وزیر خارجه با سفیر جدید چین مطرح شد:

پرهیز از زیاده خواهی توافق را امکانپذیر می کند

وزیرخارجه با اشاره به مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و ۱+۵ تصریح کرد: تامین حقوق حقه ملت ایران را دنبال می کنیم و جدیت و پرهیز از زیاده خواهی برخی طرف ها حصول توافق را امکان پذیر می کند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از  ایسنا، دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان با استقبال از ارتقای بیش تر مناسبات میان پکن و تهران خاطرنشان کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران توجه ویژه ای به روابط با چین دارد و ما امیدواریم که روابط دو کشور در تمام ابعاد به ویژه اقتصادی بیش از پیش توسعه یابد. 

پانگ سن، سفیر جدید چین در جمهوری اسلامی ایران امروز رونوشت استوارنامه خود را به وزیر امور خارجه کشورمان تسلیم کرد.
ظریف در این دیدار ضمن  ابراز امیدوارینسبت به تعمیق هر چه بیش تر روابط دو کشور گفت:پرهیز از زیاده خواهی توافق   را امکانپذیر می کند.

براساس این گزارش،پانگ سن نیز با محکوم کردن فعالیت گروه های تروریستی در عراق، بر مبارزه همه جانبه کشورها با تروریسم تاکید کرد و گفت: چین علاقمند همکاری با ایران در زمینه های مختلف و از جمله مبارزه با تروریسم است.

او درباره مذاکرات هسته ای گفت: چین همواره به کشورهای مذاکره کننده غربی تاکید کرده که لازم است جهت نیل به نتیجه نهایی واقع بینی لازم را از خود نشان دهند.

سفیر جدید چین با اشاره به سفر دکتر روحانی، رییس جمهور کشورمان به چین گفت: پکن از نتایج این سفر بسیار راضی بوده و امیدوار است این سفرها در سطوح بالا تداوم یابد.