کدخبر: ۱۰۱۵۴۵ لینک کوتاه

مدیرکل مدیریت بحران گلستان خبرداد:

اختصاص ۲۳ میلیارد ریال اعتبار برای مردم روستای نرگس‎چال

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: هیئت دولت برای مطالعه طرح و آماده‎سازی مکان اسکان مردم روستای نرگس چال شهرستان آزادشهر، ۲۳ میلیارد ریال اعتبار تصویب کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از تسنیم، صادق‎علی مقدم امروز در گفت‌وگویی با بیان اینکه دولت برای بازسازی و جابجایی روستای نرگس چال 50 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض برای ساخت هر واحد در محل جدید روستا اختصاص داده است، گفت : براساس این مصوبه علاوه بر این کمک، برای ساخت هر واحد نیز تسهیلات ارزان‎قیمت با کارمزد چهار درصد به میزان 250 میلیون ریال به مردم اختصاص می یابد.
 
مدیرکل مدیریت بحران گلستان با اشاره به اقدامات اولیه پس از رانش زمین در روستای نرگس چال تصریح کرد: این پدیده 31 خانه مسکونی در روستای نرگس چال را در معرض خطر قرار داد که برای جلوگیری از آسیب‎های احتمالی، روستا تخلیه و اسکان موقت برای این خانوارها انجام شد.
 
مقدم افزود: پس از استقرار موقت، امکانات اولیه‎ مانند آب و برق نیز در محل وصل شد و حمام و سرویس های بهداشتی نیز در آن منطقه استقرار یافت.
 
دبیرشورای هماهنگی مدیریت بحران گلستان گفت: هم اکنون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال بستن قرارداد برای خرید کانکس‎های اسکان موقت مورد نیاز و ساخت سکوهای موقت برای استقرار کانکس‎ها است.

او افزود: با قطعی شدن مکان استقرار روستا و ابلاغ اعتبار مصوب هیئت دولت، عملیات آماده‎سازی مکان جدید روستا در آینده ای نزدیک آغاز می‌شود.