کدخبر: ۱۰۱۵۶۵ لینک کوتاه

مشاور وزیر دفاع سابق:

تساهل در برخورد با تروریسم به ضرر کشورهای منطقه است

مشاور وزیر دفاع سابق معتقد است که کارشناسان آمریکایی که برای کمک به نیروهای عراقی وارد بغداد شده اند جاسوسانی هستند که برای آگاهی از کم و کیف قدرت نظامی دولت مالکی در برخورد با داعش به این منطقه سفر کرده اند.

امیر موسوی در گفت و گو با اقتصاد نیوز در رابطه با همکاری ایران با نیروهای عراقی به منظور مقابله با داعش گفت:معتقدم هر گونه تساهل در برخورد با این نیروها به ضرر کشورهای منطقه خواهد بود.این گروه های تروریستی به صورت سرطانی در حال پخش شدن هستند و این به نفع ما نیست.

وی افزود: ما باید گروه های تروریستی را وادار به عقب نشینی به کشورهای هدف(کشورهایی گه این گروه ها را تجهیز کرده اند)کنیم تا در آن مناطق درگیر شوند.

مشاور وزیر دفاع سابق کشور در ادامه با بیان این مطلب که کشورهای غربی و ارتجاعی منطقه حامیان اصلی گروه تروریستی داعش هستند،اظهار داشت:مگر ممکن است که این گروه بدون برخورداری از اطلاعات کافی و پشتیبانی مالی امکان پیشروی های گسترده در عراق را داشته باشد.

وی با اشاره به اظهارات برخی از مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه مشکلات کنونی عراق ناشی از عدم انعقاد قراداد امنیتی بغداد و و اشنگتن است،متذکر شد:آمریکایی ها با حمایت از داعش می خواهند نشان دهند که نیروهای عراقی از پس برقرارای امنیت در کشورشان برنمی آیند.

به گفته موسوی عدم موضعگیری مقامات ترک،قطری و سعودی و البته دولت منطقه خودمختار کردستان در برابر داعش نشان از کنار آمدن این کشورها با این پدیده شوم و حمایت از آن است.

وی تاکید کرد:پشتیبانی از داعش با سه هدف کلی صورت گرفته است. ابتدا تضعیف دولت مرکزی عراق،سپس جدایی منطقه کردنشین این کشور و تشکیل دولت مستقل کردستان و سپس تشکیل یک نوار امنیتی برای حمایت از اسرائیل.

مشاور وزیر دفاع سابق افزود:عدم مهار ایران و سوریه و حزب الله کشورهای غربی و عربی رابه فکر ایجاد مناقشه در عراق انداخته است.

وی تاکید کرد:برهمین اساس هم کشورهای فرامنطقه ای می خواهند در جنوب سوریه،عراق،فلسطین و اردن حلقه امنیتی در حمایت از اسرائیل تشکیل دهند و جولان دادن داعش در منطقه نیز با این هدف صورت می گیرد.