کدخبر: ۱۰۱۵۹۳ لینک کوتاه

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد:

واردات خودرو ارزان تر از تولید آن تمام می شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت:سایر کشورها نیز با وجود افزایش قیمت مواد اولیه، نیروی کار و انرژی، از طریق مدیریت بهینه و تیراژ بالای تولید، نسبت به افزایش کیفیت و عرضه محصول با قیمت مناسب اقدام کرده اند، ولی در ایران این مساله متفاوت است و واردات خودرو ارزان تر از تولید آن تمام می شود.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ترابر نیوز، عباسعلی منصوری آرانی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت و گویی با تاکید بر حمایت مجلس از صنعت خودروسازی کشور گفت: البته این حمایت تا جایی ادامه خواهد داشت که افق‌های بین‌المللی در این صنعت دیده شود.

او افزود: سایر کشورها نیز با وجود افزایش قیمت مواد اولیه، نیروی کار و انرژی، از طریق مدیریت بهینه و تیراژ بالای تولید، نسبت به افزایش کیفیت و عرضه محصول با قیمت مناسب اقدام‌ کرده‌اند، ولی در ایران این مساله متفاوت است و واردات خودرو ارزان‌تر از تولید آن تمام می‌شود.
 
نماینده مردم کاشان و آران در مجلس با انتقاد از وجود نداشتن برنامه بلندمدت در صنعت خودروسازی کشور گفت: متاسفانه تاکنون هیچ‌گونه استراتژی خاصی برای برنامه‌ریزی بلندمدت در این صنعت تعریف نشده و پیشنهاد کمیسیون صنایع و معادن مجلس به گروه‌های خودروساز داخلی، ارتقای کیفی محصولات و عقد قرارداد همکاری با برندهای معروف خودروسازی جهت فراگیر کردن دانش روز خودرو و آموزش نیروی کار ماهر است.