کدخبر: ۱۰۱۵۹۴ لینک کوتاه

واشنگتن تایمز

حمایت آمریکایی ها از منافقین به خاطر جاسوسی آن ها از ایران است

روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز در گزارشی به تجمع هفته گذشته منافقین در حومه پاریس پرداخت و به نقل از حامیان این گروهک تروریستی عنوان کرد که حمایت برخی آمریکایی ها از منافقین به خاطر جاسوسی آن ها علیه ایران است.

به گزارش اقتصاد نیوز ،یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود به واشنگتن تایمز گفت: صحبت کردن به صورت علنی علیه شورای ملی مقاومت (منافقین) تصورناپذیر است؛ چراکه چنین اقدامی سبب تهدید به مرگ از سوی این گروه می شود.

این منبع افزود: چیزی احمقانه‌تر از این نیست که شورای ملی مقاومت (منافقین) را به‌عنوان یک اپوزیسیون قانونی قلمداد کنید.

به گزارش ایسنا،این منبع آگاه در ادامه گفت که منافقین در جریان جنگ تحمیلی با صدام همکاری کردند؛ لذا محبوبیت آن‌ها در ایران هم‌تراز است با گروه طالبان که درکنار بن‌لادن و علیه آمریکا می‌جنگیدند.

 این روزنامه آمریکایی در ادامه به‌نقل از سخنگوی منافقین در آمریکا این توصیفات را بی‌معنی خواند و افزود: عمق محبوبیت این سازمان در ایران به‌حدی است که توانست در سال ۸۸ شورشی علیه دولت در تهران به‌پا کند!

سخنگوی منافقین درباره منبع مالی منافقین مدعی شد که منبع پول‌های منافقین از ایرانیان داخل و خارج از کشور است!

این در حالی است که تمام بازنشستگان سیاسی که در تجمع هفته گذشته منافقین در حومه پاریس شرکت داشتند در گفت‌وگو با واشنگتن تایمز تاکید کردند که تمام هزینه‌های سفر و اقامت‌شان در فرانسه را منافقین تمام و کمال پرداخت کرده‌اند. ‌آن‌ها همچنین عنوان کردند که بابت سخنرانی‌هایشان هم پول گرفته بودند که این امر معمولی است.

واشنگتن تایمز افزود: پس از اینکه توضیح بیشتری از آنان خواستیم، اذعان کردند که بخشی از توجه آن‌ها به منافقین ریشه در سابقه این گروه در ارائه اطلاعات به واشنگتن درباره برنامه هسته‌ای ایران و فعالیت‌های نظامی ایران در عراق بود.

یکی از حامیان منافقین در این راستا به واشنگتن تایمز گفت: مجاهدین خلق انواع و اقسام اطلاعات خوبی به مقامات نظامی و دولت‌های پیاپی آمریکا دادند.