کدخبر: ۱۰۱۸۴۱ لینک کوتاه

رانت خواری و فامیل گرایی کشور را فرا گرفته

نماینده مردم اصفهان در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس گفت : امروز فامیل گرایی در کشور به وجود آمده است. رانت خواری فراهم شده است. اخیرا امتیازی که بانک مرکزی که ۶۵۰ میلیون یورو بود، به یک فرد عادی داد آن هم خارج از فرایند اداری که این مصداق بارز رانت خواری است.

به گزارش اقتصاد نیوز، حسن کامران نماینده مردم شهر اصفهان در مجلس با بیان اینکه دنیا سراغ امام (ره) آمد اما امام حتی نوع غذایش را عوض نکرد، گفت: دنیا سراغ مقام معظم رهبری آمد اما ایشان رفتارش نسبت به گذشته عوض نشد.  

کامران در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس گفت : امروز فامیل گرایی در کشور به وجود آمده است. رانت خواری فراهم شده است. اخیرا امتیازی که بانک مرکزی که 650 میلیون یورو بود، به یک فرد عادی داد آن هم خارج از فرایند اداری که این مصداق بارز رانت خواری است.

به گزارش خانه ملت، کامران در نطق خود افزود : آب شرب در استان اصفهان مشکلات بسیاری دارد. با توجه به اینکه بخشی از زاینده‌رود مربوط به استان چهارمحال و بختیاری و برخی از آن در ارتباط با استان اصفهان است، اما بیشترین سطح از این رود در استان اصفهان قرار دارد و هیچ مقامی حق ندارد حقوق حقابه‌داران را بفروشد. اگر حکومت و دولت برای هر منبع آب جدیدی هزینه‌ای را تقبل کرده‌اند باید تقسیم انجام شود. ولی حقوق حقابه‌داران باید به آنها برگردانده شود چرا که نمی‌توان خلاف قانون عمل کرد.

کامران با تاکید بر اینکه اگر وزیر نیرو نمی‌تواند مدیریت کند، باید استعفا دهد، گفت: زمانی که بحث سوال و استیضاح وزیر هیچگونه فایده‌ای ندارد باید برای بازگرداندن حقوق حقابه‌داران فکری کنند. متاسفانه در حال حاضر روزگار کشاورزان استان اصفهان به دلیل بی‌تدبیری‌ها سیاه شده و زندگی آنها با مشکل ادامه دارد. بسیاری از کشاورزان برای تامین هزینه‌های زندگی خود کلیه و کارتن می‌فروشند.

او بیان کرد: از سوی دیگر زمانی که از دولت می‌خواهیم در این‌باره پاسخ دهد، دولت تاکید می‌کند که مسائل اجتماعی هیچگونه ارتباطی با ما ندارد، از این‌رو تصرف حقوق حقابه‌داران یک تصرف عدوانی است، بنابراین باید به دولت تاکید کرد هر اتفاقی که در اصفهان رخ دهد شما مسئول هستید، چرا که در حال حاضر زاینده‌رود به دلیل خشکی به محل بازی فوتبال تبدیل شده است و هیچ کار کارشناسی برای حل مشکلات آب شرب اصفهان انجام نمی‌شود.