کدخبر: ۱۰۲۱۶۸ لینک کوتاه

در جلسه رسیدگی به مطالبات نفتی دولت مقرر شد

حراج اموال بابک زنجانی

جلسه رسیدگی به پرونده مطالبات دولت از بابک زنجانی و بررسی راهکارهای وصول هرچه سریع تر این بدهی ها به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

به گزارش اقتصاد نیوز، بالاخره جلسه ویژه دولت برای باز پس گرفتن پول‌های بابک زنجانی به وزارت نفت تشکیل شد. این جلسه عصر شنبه به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد. 

همچنین محوریت این جلسه رسیدگی به پرونده مطالبات دولت از بابک‌زنجانی و بررسی راهکارهای وصول هرچه سریع‌تر این بدهی‌ها بوده است.
پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌جمهوری خبر داده است که در جلسه دیروز بعد از ظهر  معاون اول قوه قضاییه، دادستان تهران، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، وزرای نفت، اطلاعات و امور اقتصادی و دارایی و رئیس‌کل بانک مرکزی نیز حضور داشته‌اند و راهکارهای وصول مطالبات دولت مورد بحث و تصمیم‌گیری قرار گرفته است.
 
بر این اساس در این نشست مقرر شد به منظور وصول مطالبات وزارت نفت، با همکاری دولت و دستگاه قضایی ظرف مدت یک ماه نسبت به تملیک اموال بابک زنجانی براساس قیمت‌های تعیین شده توسط کارشناسان رسمی مورد تأیید دولت، مرجع قضایی و مالک اموال اقدام شود و اداره، فروش اموال و واریز وجوه آن به حساب دولت براساس ضوابط قانونی موجود انجام شود.