کدخبر: ۱۰۲۳۹۳ لینک کوتاه

علی ماجدی در گفت وگو با اقتصادنیوز:

به پایان خوش مذاکرات امیدواریم

معاون بین الملل وزارت نفت معتقد است که ایران و ۱+۵ نیت سیاسی برای دستیابی به توافق دارند.

علی ماجدی در گفت و گو با اقتصاد نیوز مذاکرات وین و آنچه میان ایران و 1+5 صورت گرفت را در مجموع مثبت ارزیابی کرد و گفت:اگر جو سازنده ای بر مذاکرات حاکم نبود این روند ادامه پیدا نمی کرد.

وی افزود: زمانی که مذاکره کنندگان ایران و 1+5 خواهان ادامه روند گفت و گوها تا 4ماه آینده هستند یعنی در دستیابی به توافق خوشبین‌اند و برهمین اساس می خواهند مذاکرات تداوم پیدا کند.

معاون بین الملل وزارت نفت طولانی شدن روند مذاکرات را امری عادی و طبیعی تلقی کرد و اظهار داشت:زمانی که بحث بر سر موضوعاتی حساس و سرنوشت ساز است طبیعی است که ما با یک روز و دو روز نمی توانیم به توافق دست یابیم.

وی ادامه داد:طرفین این مذاکرات می خواهند در مجموع جهات به نتیجه برسند بنابراین نباید از روند فشرده و مداوم آن دلسرد شد.

ماجدی همچنین در رابطه با روند حضور شرکت های بزرگ نفتی جهان در ایران پس از تعویق توافق نهایی با 1+5 نیز گفت:این شرکت ها همچنان مایل به سرمایه گذاری در ایران هستند اما به جهت تداوم پروسه تحریم ها ترجیح داده اند که صبور باشند.

وی متذکر شد:بعضی از این شرکت ها مذاکرات مقدماتی خود را با طرف ایرانی آغاز کرده اند و برخی گفت و گوهایشان را به فاز جدی رهنمون ساخته اند که البته اجرایی نیست.

معاون امور بین الملل وزارت نفت خاطرنشان کرد:شرکت های بزرگ و متوسط نفتی جهان کماکان خواهان حضور در بازار ایران هستند و ما نیز از این حضور استقبال می کنیم

ماجدی همچنین با بیان این مطلب که امیدوارم مذاکرات ایران و 1+5 ختم به خیر شود،اظهار داشت:در شرایط فعلی نظام بین الملل که همه ارکان به نفع ایران است معتقدم که امکان به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای وجود دارد.