کدخبر: ۱۰۲۴۳۶ لینک کوتاه

بازگشایی مشروط دفتر BBC در تهران

معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص صدور مجوز به بازگشایی دفتر شبکه BBC در تهران گفت: اگر مقید به ضوابط و اصول و مصالح ملی ما باشند، صدور مجوز بلامانع است.

به گزارش اقتصادنیوز، فعالیت شبکه BBC در دی ماه سال ۱۳۸۷ در داخل کشور ایران متوقف شد. حال با روی کار آمدن دولت یازدهم زمزمه‌هایی پیرامون حضور دوباره شبکه BBC در ایران شنیده می‌شود.

این زمزمه‌ها زمانی جدی تر شد که حسین نوش آبادی، معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور BBC در ایران را ملزم به رعایت سه شرط اعلام کرد.

نوش آبادی در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان در رابطه با بازگشایی دفتر این شبکه بین المللی در تهران با بیان اینکه صدور مجوز برای شبکه‌های تلویزیونی بیگانه و خارجی در چارچوب سیاست‌های کلی نظام است و با توجه به مصالح و منافع ما صورت می‌گیرد، گفت: اگر منافع ملی ما اقتضا کند که به برخی شبکه‌های تلویزیونی خارجی مجوز بدهیم باید آن شبکه‌ها نسبت به حفظ حرمت و حریم و خطوط قرمز ما در خصوص انعکاس خبر‌ها تعهداتی بدهند.

وی تاکید کرد: اگر شروط ما را بپذیرند و مقید به ضوابط و اصول و مصالح ملی ما باشند طبیعی است که صدور مجوز بلامانع است.

معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سه شرط مدنظر را این طور اعلام کرد: اول اینکه براساس منافع ملی خودمان تصمیم می‌گیریم، دوم اینکه این تصمیمات در چارچوب و مجرای خودش معنا دارد و سوم اینکه برای رعایت خطوط قرمز و شئونات ما تعهداتی بدهند.

نوش‌آبادی اظهار کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به طور طبیعی فعالیت‌های روتین خود را از جمله صدور مجوز به سایت‌ها و شبکه‌های خارجی که می‌خواهند در تهران دفتر خبری داشته باشند، انجام می‌دهد.