کدخبر: ۱۱۰۹۴۸ لینک کوتاه

عضو فراکسیون زنان مجلس خبر داد

لایحه کاهش ساعت کار بانوان در انتظار تصویب صحن علنی

عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: لایحه کاهش ساعت کار بانوان در کمیسیون اجتماعی مصوب و به صحن علنی ارسال و در انتظار تصویب است.

شهلا میرگلوبیات در گفت‌‌وگویی در خصوص این موضوع که دولت برای کاهش ساعت کار زنان شاغل دارای فرزند خردسال لایحه‌ای را به مجلس فرستاد، اظهار کرد: این موضوع مربوط به یکسال گذشته است. در واقع این موضوع در کمیسیون‌های مختلف مطرح و بررسی شده است.
 
وی در ادامه بیان این مطلب که دو الی سه ماه گذشته کاهش ساعات کار زنان در کمیسیون اجتماعی مصوب شد، افزود: در مجموع این موضوع پس از تصویب به صحن علنی ارسال شده است که تمامی زوایای آن نیز در کمیسیون تخصصی بررسی شد.
 
عضو فراکسیون زنان مجلس گفت:  کاهش ساعت کار بانوان تنها در انتظار تصویب صحن علنی مجلس است؛ در مجموع این یک موضوع یک اقدام جدید نبوده و تصویب نشدن آن توسط مجلس تنها به دلیل وجود لایحه‌های مهم در صحن بود.
 
میر گلوبیات در خاتمه تصریح کرد: با توجه به بررسی بودجه بعید است که این موضوع تا یک ماه آینده در صحن علنی مطرح و تصویب شود. بر اساس این لایحه ساعت کار زنان از 44 ساعت به 36 ساعت تغییر خواهد کرد، این در حالی است که این تغییرات در حقوق و مزایای افراد  تغییری ایجاد نخواهد کرد.

منبع: سایت خبری میزان