کدخبر: ۱۱۲۶۳۰ لینک کوتاه

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد

مذاکره ایران و آژانس ۱۸ اسفند در تهران

دور بعدی مذاکرات ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار است در تاریخ ۹ مارس (۱۸ اسفند) در تهران برگزار شود.

به گزارش رویترز، آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد که دور بعدی مذاکرات ایران و نمایندگان آژانس قرار است در تهران برگزار شود.

«سوزان لو ژون» نماینده انگلیس در نهادهای بین‌المللی مستقر در وین اتریش، از جمله آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز امروز چهارشنبه از توافق ایران و آژانس برای برگزاری دور تازه مذاکرات دوجانبه خبر داد.

به گفته خانم لو ژون، این دور از گفت‌وگوها روز 18 اسفند (9 مارس) برگزار می‌شود. وی به محل برگزاری این دور از گفت‌وگوها اشاره‌ای نکرده است.

هفته گذشته عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران با سفر به وین با یوکیو آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دیدار و گفت وگو کرد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از دیدار یوکیو آمانو و سید عباس عراقچی در وین اعلام کرد: این نشست مفید بود و روند تفاهم بهتر دو طرف را تسهیل کرد.

در بیانیه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عنوان شد: بحث ها بر لزوم حل تمامی مسائل باقی مانده در ارتباط با برنامه هسته ای ایران در سریعترین زمان ممکن متمرکز بود.

معاون وزیر خارجه کشورمان نیز با بیان اینکه نشست‌های کارشناسی بین ایران و آژانس به صورت مستمر وجود داشته، عنوان کرد: «این رایزنی‌ها و همکاری‌ها در آینده سرعت بیشتری خواهد یافت.»

منبع: خبرگزاری فارس