کدخبر: ۱۲۱۱۶۰ لینک کوتاه

نوبخت خبر داد

آغاز تدوین لایحه بودجه ۹۵

سخنگوی دولت از آغاز فعالیت‌های مربوط به تهیه و تنظیم لایحه بودجه سال ۹۵ خبر داد و گفت: دولت مقید است همچون سال‌های گذشته بودجه را در موعد قانونی خود به مجلس ارائه کند.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری امروز سه‌شنبه خود با خبرنگاران اظهارداشت: فعالیت‌های مربوط به تهیه و تنظیم لایحه بودجه سال 95 آغاز شده است و دولت مقید است همچون سال‌های گذشته بودجه را در موعد قانونی خود به مجلس ارائه کند.

سخنگوی دولت بر همین اساس گفت: برنامه زمان‌بندی و ستاد اصلی شورای راهبردی بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد از 5 کارگروه به ترتیب هزینه‌یابی، منابع، بخشی، منطقه‌ای و مرتبط با شرکت‌های دولتی را تشکیل داده است.

وی در ادامه گزارشی در خصوص آخرین وضعیت بازار کار در ایران ارائه و تصریح کرد: این گزارشی مقایسه اطلاعات مربوط به بهار 1393 نسبت به بهار 1394 است، طبق این گزارش تا بهار 1394 نرخ فعالیت حدود یک درصد افزایش پیدا کرده یعنی از 37 درصد در بهار 93 به 38 درصد در بهار 94 تبدیل شده است.

نوبخت با بیان اینکه جمعیت بیکار ما از 2 میلیون و 530 هزار و 64 نفر در بهار 93، به 2 میلیون و 647 هزار و 233 نفر، در بهار 94 افزایش پیدا کرده است، گفت: تعداد شاغلین کشور در بهار 93، 21 میلیون و 107 هزار و 245 نفر بوده که این تعداد در بهار سال 94 به 21 میلیون و 861 هزار و 836 نفر رسیده است. در واقع تعداد شاغلین در بهار 94 نسبت به بهار 93، 754 هزار و 591 نفر افزایش یافته است.

نوبخت بر همین اساس در مقایسه بین بهار سال 93 تا 94 افزود: از 871 هزار نفری که وارد بازار کار شدند 754 هزار نفر شغل یافتند و 117 هزار نفر به تعداد بیکاران اضافه شد.

سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به سوالی درباره مذاکرات هسته‌ای و مواضع کشورمان در این خصوص یادآور شد: ما به دنبال توافق خوب هستیم اما اینکه بخواهیم یک دوره بلند دیگر مذاکرات را تمدید کنیم در سیاست جمهوری اسلامی ایران نیست.

وی ادامه داد: مواضع ما در زمینه هسته‌ای روشن است، آنچه سخنگوی کاخ سفید مواردی را مطرح می‌کند منویات خودشان است و مجوزهایی که فراتر از پروتکل الحاقی ااست مورد نظر طرف مقابل است و مورد قبول ما نیست و فرزندان غیور ایران از منافع نظام که بسیار صریح است دفاع می‌کنند.

سخنگوی دولت در خصوص ادعای نامه اخیر اوباما به مسئولان کشورمان نیز گفت: ارسال نامه ازسوی اوباما در رابطه با مذاکرات به مقامات ایران را تایید نمی‌کنم و بی‌اطلاع هستم.

منبع: فارس