کدخبر: ۱۳۳۶۲۱ لینک کوتاه

آیا کاخ‌سفید محدودیت‌های تازه برای سفر به ایران را معلق کرده است؟

خبری به نقل از شبکه خبری فاکس‌نیوز در فضای مجازی منتشر شده که ادعا می‌کند کاخ سفید مصوبه کنگره درباره محدودیت‌های تازه در خصوص سفر به ایران را معلق کرده است؛ خبری که به نظر نمی‌رسد صحت داشته باشد.

به گزارش اقتصادنیوز، عصر امروز خبری به نقل از شبکه خبری فاکس‌نیوز در فضای مجازی منتشر شده که ادعا می‌کند کاخ سفید مصوبه کنگره درباره محدودیت‌های تازه در خصوص سفر به ایران را «معلق کرده است.» اما بررسی‌های بعدی نشان می‌دهد این خبر از صحت لازم برخوردار نیست.

تلاش‌های اقتصادنیوز برای یافتن منبع اصلی این خبر نشان داد، ریشه انتشار این خبر یک فایل ویدئویی مربوط به روز گذشته در سایت شبکه خبری فاکس‌نیوز است که طی آن مجری این شبکه تلویزیونی در یک برنامه تفسیر خبر، از دو میهمان برنامه درباره نامه اخیر جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا به همتای ایرانی‌اش سوال می‌کند.

بنابر این گزارش، مجری از میهمانان برنامه می‌خواهد درباره وعده جان کری به محمدجواد ظریف مبنی بر «امکان معلق کردن مصوبه کنگره» و اینکه آیا چنین رفتاری به سود منافع ملی ایالات متحده است یا خیر، اظهار نظر کنند. بنابر این هیچ سخنی درباره معلق شدن مصوبه کنگره در حال حاضر به میان نیامده است.