کدخبر: ۱۳۵۵۵۵ لینک کوتاه

وزیر آموزش‌وپرورش باز هم از مجلس کارت زرد گرفت

وزیر آموزش و پرورش در جلسه علنی مجلس نتوانست نمایندگان را قانع کند و بدین ترتیب دومین کارت زرد سری دوم خود را از مجلس نهم دریافت کرد و بار دیگر در یک قدمی استیضاح قرار گرفت.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه) پارلمان سؤال ملی حلیمه عالی نماینده مردم زابل و زهک در مجلس از غلی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وکلای ملت سپس با 99 رأی موافق، 61 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 200 نماینده حاضر در صحن از پاسخ‌های فانی قانع نشدند.

بر این اساس، وزیر آموزش و پرورش دومین کارت زرد سری دوم خود را از مجلس نهم دریافت کرد.

البته فانی کلاً در مجلس نهم 4 کارت زرد دریافت کرده است اما طبق توضیحات محمدرضا باهنر نایب رئیس دوم مجلس -که اداره جلسه را در غیاب لاریجانی بر عهده داشت- با توجه به اینکه وزیر آموزش و پرورش یک بار استیضاح شده و توانسته مجدداً از پارلمان رأی اعتماد بگیرد، لذا 2 کارت زرد وی پاک شده است.

طبق این توضیحات باهنر، هم‌اکنون وزیر آموزش و پرورش 2 کارت زرد از مجلس دارد.

وکلای ملت پیش از این به علی‌‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش (یک کارت زرد- 2 کارت زرد هم پیش از استیضاح دریافت کرده است)، علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی (دو کارت زرد)، رضا فرجی‌دانا وزیر سابق علوم (یک کارت زرد)، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی (سه کارت زرد )، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (2 کارت زرد)، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور (یک کارت زرد) و محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت (3 کارت زرد)، محمود گودرزی (یک کارت زرد) و محمود واعظی وزیر ارتباطات (یک کارت زرد) داده‌ بودند.

طبق قانون اگر تعداد کارت‌های زرد یک وزیر از یک دوره مجلس به عدد 3 برسد، زمینه استیضاح وی فراهم می‌شود.