کدخبر: ۱۳۸۷۵۹ لینک کوتاه

در جلسه هیات دولت مطرح شد

دستور پساانتخاباتی روحانی به کابینه

حسن روحانی با بیان اینکه این انتخابات، اولین انتخاباتی بود که در این دولت برگزار شد، تاکید کرد که دولت وظیفه دارد با تمام توان خود در خدمت به این ملت نجیب و صبور بکوشد و از هیات وزیران خواست بر شتاب خود در اجرای طرح های اولویت دار، خدمت به مردم و رونق اقتصادی کشور بیفزاید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، رئیس جمهور در جلسه شب گذشته هیات دولت، با قدردانی از حضور پرشور و شعور مردم در انتخابات که صفحه زرین دیگری را در تاریخ مردم سالاری دینی گشود، از رهنمودهای مقام معظم رهبری که مردم را به حضوری گسترده در انتخابات دعوت کردند، سپاسگزاری کرد.

حسن روحانی همچنین از مراجع بزرگوار، احزاب، شخصیت ها و جریانات سیاسی که در خلق این حماسه بزرگ سهیم بودند، قدردانی کرد و اظهار داشت: این انتخابات، اولین انتخاباتی بود که در این دولت برگزار شد و ما مصمم بودیم که با عظمت و سرافرازی کامل و با رعایت قانون و آرامش برگزار شود.

رئیس جمهور تاکید کرد: دولت وظیفه دارد با تمام توان خود در خدمت به این ملت نجیب و صبور بکوشد. روحانی از هیات وزیران خواست بر شتاب خود در اجرای طرح های اولویت دار، خدمت به مردم و رونق اقتصادی کشور بیافزاید.

هیات وزیران در ادامه جلسه یکشنبه خود ، شرکت ملی نفت ایران را مکلف کرد تا در راستای انتشار اوراق مشارکت ارزی-ریالی برای سرمایه گذاری در طرح های نفت و گاز با اولویت میادین مشترک، منابع حاصل از فروش تولیدات طرح های مذکور را در حسابی که بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین می نماید واریز و بازپرداخت اوراق منتشره را در سر رسیدهای آن از محل حساب مذکور در اولویت قرار دهد.

در این جلسه همچنین لایحه موافقتنامه های همکاری های اقتصادی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری چک به تصویب رسید.