کدخبر: ۱۴۳۰۲۵ لینک کوتاه

شکل‌گیری رقابت سه قطبی برای ریاست مجلس دهم

یک نماینده مستقل مجلس نهم گفت: اگرچه رقابت نهایی برای ریاست مجلس دهم بین «لاریجانی» و «عارف» خواهد بود اما احتمال شکل‌گیری قطب سوم و شکسته شدن آرای یکی از آن ها در صورت نتیجه‌بخش نبودن رایزنی‌ها وجود دارد.

مجید منصوری اظهار کرد: با توجه به مشخص شدن نتایج مرحله دوم انتخابات مجلس دهم حدود 55 درصد مجلس در اختیار حامیان دولت و 45 درصد در اختیار اصولگرایان خواهد بود.

نماینده مردم لنجان در مجلس نهم وزن اعتدالیون، اصلاح‌طلبان و اصولگرایان مجلس دهم را نزدیک به هم دانست و افزود: برای تعیین رییس مجلس دهم باید منتظر نتایج جلسات داخلی کاندیداها و رایزنی‌های بزرگان جریان‌های سیاسی ماند چه بسا در این رایزنی‌ها رای اصولگرایان برای ریاست مجلس یا ترکیب هیات رییسه به اصلاح‌طلبان باشد.

وی پیش‌بینی ترکیب نهایی هیات رییسه و ریاست مجلس دهم را منوط به تشکیل شعب، خواندن اعتبارنامه‌ها در صحن علنی و تعیین هیات رییسه سنی این مجلس در کنار مولفه‌های تاثیرگذار خارج از مجلس دانست و افزود: به دلیل نزدیکی وزن اعتدالیون، اصلاح‌طلبان و اصولگرایان ممکن است برای ریاست مجلس سه قطب شکل بگیرد که قطب سوم تاثیر زیادی در افزایش آرای «عارف» یا «لاریجانی» داشته باشند البته این پیش‌بینی به نتایج رایزنی‌های بزرگان سیاسی و توافقات احتمالی کاندیداهای مجلس دهم بستگی نزدیکی دارد.

منبع:ایسنا