کدخبر: ۱۴۳۱۰۴ لینک کوتاه

روز پرکار منتخبان مجلس دهم/ ۴ کارت دعوت برای ۲۹۰ نماینده آینده

منتخبان در حالی برای ورود به مجلس دهم آماده می شوند که در اولین گام ورود به بهارستان، چهار کارت دعوت برایشان صادر شد تا گرایش سیاسی شان را روشن کنند.

منتخبان مجلس دهم در حالی برای ورود به بهارستان آماده می شوند که در اولین گام برایشان 4 کارت دعوت صادر شده است و آنها امروز، روز پرکاری را بعنوان منتخب مجلس دهم در پیش رو دارند.

نشست اول
از ساعت ۸ صبح منتخبان مجلس دهم به دعوت علی لاریجانی رئیس مجلس نهم در نشست «فرآیند قانونگذاری، الزامات و راهکارها» حضور یافته اند. این نشست از ساعت ۸ الی ۱۷ با سخنرانی معاون اول رئیس جمهور، وزیر اطلاعات، وزیر امور خارجه و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی برگزار می شود.

امیدوار رضایی معاون قوانین رئیس مجلس هم اعلام کرد در این جلسه ضمن تشریح روند قانون گذاری، فرایند قانون گذاری در ایران را نیز آسیب شناسی خواهد کرد.

نشست دوم
همایش منتخبان لیست امید به دعوت محمدرضا عارف از ساعت ۱۴ تا ۱۸ بعد از ظهر در مسجد سلمان فارسی برگزار خواهد شد.

اصلاح طلبان برای این نشست مسجد نهاد ریاست جمهوری را انتخاب کرده اند، که به نظر می رسد انتخابی معنادار است.

در نشست منتخبان لیست امید علاوه بر رونمایی از اساسنامه پیشنهادی فراکسیون امید به منظور بررسی آن توسط منتخبین و اعمال اصلاحات، عارف هم گزارشی را ارائه خواهد کرد.

محمدجواد ظریف و علی طیب نیا وزرای خارجه و اقتصاد و همچنین موسوی لاری، نایب رییس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان در این نشست حضور خواهند داشت.

نشست سوم
ساعتی پس از نشست اصلاح طلبان، همایش فراگیر منتخبان مجلس دهم به دعوت آیت الله موحدی کرمانی، و با حضور ایشان و علی لاریجانی منتخب مردم قم برگزار خواهد شد.

در این جلسه آیت الله موحدی کرمانی دبیر کل جامعه روحانیت مبارز و علی لاریجانی رئیس مجلس نهم سخنرانی خواهند کرد و به نظر می‌رسد این نشست برای یکپارچه کردن منتخبان اصولگرا در نظر گرفته شده است.

نشست پایانی
منتخبان مجلس دهم شنبه شب هم به دعوت حسن روحانی رئیس‌جمهور مهمان پاستور خواهند بود. این مراسم به صرف شام برگزار می شود و تعدادی از منتخبان به نمایندگی از سایرین در این نشست سخنرانی خواهند کرد و البته شیوه انتخاب این سخنرانان هم اعلام نشده است و چه بسا همین مسئله زمینه ساز حواشی بعدی شود.

طبیعی است که جلسات اصلاح طلبان و اصولگرایان، اولین وزن کشی جدی این دو جریان در پی برگزاری انتخابات مجلس دهم است و طبعا در اولین جلسه افراد شاخص این فراکسیون ها از همه تلاش خود برای جذب منتخبان کمتر شناخته شده و یا مستقل استفاده می کنند.

اگرچه جدای از اینکه هر نشست چند شرکت کننده خواهد داشت، عرصه مهمتر برای وزن کشی و نشان دادن توانمندی ها تا حدود 20 روز دیگر و در جریان انتخاب رئیس مجلس دهم خود را نشان خواهد داد.

منبع: مهر