کدخبر: ۱۵۰۷۰۲ لینک کوتاه

دادستان تهران مطرح کرد

۳ شرط پیشنهادی برای برگزاری کنسرت در تهران/ بازرسی از وضع حجاب در بیمارستان‌ها

دادستان تهران پیشنهاد کرد برگزاری کنسرت ها در پایتخت به تضمین و تامین امنیت مراسم از سوی استاندار یا فرماندار تهران و تضمین سلامت محتوای برنامه ارائه شده توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منوط شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دادسرای عمومی و انقلاب تهران، عباس جعفری دولت آبادی در دومین نشست دادستانی تهران در حوزه آسیب های اجتماعی که به موضوع عفاف و حجاب اختصاص داشت، مقابله با ورود، تولید و عرضه پوشاک و البسه خلاف عفت عمومی، را مستلزم برخورد با منشا اصلی آن ها دانست.

وی با بیان اینکه مبارزه با آسیب های اجتماعی نباید به آزار و اذیت مردم منتهی شود، گفت: این مبارزه باید جدی، قاطع و همه جانبه باشد و به جای این که به سراغ افراد برویم باید روی مراکز تولید، توزیع و عرضه متمرکز شویم.

جعفری دولت آبادی به موضوع برگزاری کنسرت ها و مشکلات ناشی از آن پرداخت و با یادآوری این نکته که، این مراسم از قدیم الایام برگزار می شده و موضوع جدیدی نیست، اظهار داشت: دادستانی تهران پیشنهاد می کند برگزاری کنسرت ها در تهران منوط به تضمین و تامین امنیت مراسم از سوی استاندار یا فرماندار تهران و تضمین سلامت محتوای برنامه ارائه شده توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شود.

وی ضبط رسمی مراسم از سوی پلیس را به عنوان پیشنهاد دیگر مطرح کرد و گفت: این اقدام می تواند در جلوگیری از مشکلات کنسرت ها پیشگیرانه باشد.

دولت آبادی توجه به این سه پیشنهاد را مانع از ایجاد تنش در برگزاری کنسرت ها و لغو آن ها دانست. دادستان تهران ادامه داد: عملیاتی کردن این سه پیشنهاد باعث می شود که مسؤولان در برگزاری کنسرت ها احساس مسؤولیت کرده، تنش های فعلی از بین برود و مسؤولان به وظایف خود عمل کنند.

وی افزود: در صورت اجرای این پیشنهادها دادستانی تهران در صورت اجرای کنسرت با محتوای خلاف موازین اسلامی از وزیر ارشاد، و در فرض خدشه به امنیت عمومی از استاندار و فرماندار تهران توضیح خواهد خواست و عنداللزوم بجای برگزار کننده و یا سایر افراد مرتبط مسؤولان اصلی به شرح فوق مورد پرسش قرار خواهند گرفت.

دادستان تهران گفت: در صورت پاسخ مثبت دستگاه ها، این پیشنهادها عملی خواهد شد.

بازرسی از وضع حجاب در بیمارستان‌ها
دادستان تهران در پیگیری مصوبات جلسه قبل، به طرح سوال از چند دستگاه مسوول پرداخت که از آن جمله، خبر مندرج در برخی سایت های خبری مبنی بر پرداخت حق آرایش به پرستاران برخی بیمارستان های خصوصی بود.

نماینده وزیر بهداشت در بیان نتیجه بررسی های صورت گرفته، اظهار داشت که معاونت درمان وزارت متبوع، در این خصوص پیگیری کرد که مستنداتی از سوی خبرگزاری مذکور ارائه نشده و مدیر مسوول خبرگزاری اعلام داشته است موضوع خبر، به لحاظ چنین پرداختی در فیش حقوقی نبوده است، بلکه این پرداخت ها در قالب دیگری به عمل می آید.

دادستان تهران مقرر کرد که در پیگیری موضوع، وزارت بهداشت تیمی را برای بازرسی وضعیت پوشش و حجاب پرستاران به بیمارستان ها اعزام کند و همچنین در خصوص اعزام چنین گروهی متشکل از اعضای این جلسه برای امر مذکور اعلام آمادگی کرد و از وزارت بهداشت خواست زمینه را برای اجرای این مصوبه فراهم کند.