کدخبر: ۱۵۵۶۴۲ لینک کوتاه

نوبخت : اختصاص بودجه برای کاهش قیمت مسکن مهر

سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران از اختصاص هزار میلیارد تومان از سوی دولت برای ارزان‌تر شدن مسکن مهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران با ارائه گزارشی از وضعیت بودجه‌های اختصاص یافته به طرح‌های عمرانی از سوی دولت، اظهار داشت: تاکنون اعتبار 23 هزار میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی اختصاص داده شده است.

وی افزود: هدف‌گیری دولت در این زمینه تا پایان سال جاری اختصاص 37 هزار میلیارد تومان بوده که تاکنون 23 هزار میلیارد تومان پرداخت شده است. هدف دولت این است که بیش از 40 هزار میلیارد تومان به این بخش اختصاص داده شود که امیدوارم به این هدف دست یابیم.

سخنگوی دولت یادآور شد: تصمیم داشتیم به منظور کاهش آلایندگی 90 هزار تاکسی فرسوده را از ناوگان حمل و نقل عمومی خارج کنیم که تا این لحظه 34 هزار تاکسی فرسوده امحا شده و خودروهای جدید جایگزین آنها شده، با این وجود آلودگی هنوز وجود دارد، لذا تصمیم گرفتیم آلودگی را از دو محل تقلیل دهیم؛ یکی اینکه خودروها را گازسوز یا برقی‌ کنیم. در زمینه ریزگردها نیز در بودجه سال 96  به عنوان یک اولویت بیش از 10 هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است.

نوبخت در زمینه اقدامات دولت در زمینه مسکن مهر گفت: امسال 1000 میلیارد تومان برای ارزان‌تر تمام شدن مسکن مهر اختصاص دادیم.

وی درباره سفرهای استانی رئیس‌جمهور نیز افزود: سفرهای استانی رئیس‌جمهور و هیئت دولت تمام شده، اما دولت در تهران دو سفر داشته و سفر دیگر احتمالا مربوط به خود استان تهران باشد.