کدخبر: ۱۵۵۶۴۶ لینک کوتاه

قرارداد ایرباس ۲ هفته دیگر امضا می شود

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با تشریح جزئیات قرارداد با بوئینگ از فرمول ایرانی برای تامین یک قطعه با کاربرد دوگانه خبر داد و با اعلام نهایی شدن قرارداد ایرباس تا دو هفته آینده گفت: تلاش می‌کنیم ۵ هواپیمای ایرباس تا نوروز ۹۶ وارد کشور شود.

فرهاد پرورش اظهار کرد: در بحث تامین قطعات قرار بر این است که آن چیزهایی که آنها (بوئینگ) می توانند به ما بدهند از آنها به صورت مستقیم دریافت کنیم.  شرکت بوئینگ حتی معتقد است که بقیه قطعات مورد نیاز را هم از آنها بگیریم، چون آنها می روند این قطعات را از تولیدکنندگان دیگر می گیرند. همه قطعات و تجهیزات مانند صندلی، پیچ، صندلی، تایر، ترمز و... را که بوئینگ تولید نمی کند این شرکت از جاهای دیگر می گیرد و روی هواپیما نصب می کند. اصطلاحا به این شرکت ها تامین کننده قطعات  می گویند.

به گزارش تسنیم وی با تاکید بر این که بوئینگ موظف است که پشتیبانی های لازم را انجام دهد، تصریح کرد: البته ایران ایر با برخی از این شرکت ها ارتباط دارد و مثلا تایر را از یک کمپانی (دانلوپ) خریداری می کند که ممکن است در آمریکا نباشد و در اروپا باشد.  می توانیم تایر را از طریق بوئینگ خریداری کرده یا آنرا از دان لوپ تامین کنیم. پس از برجام با تعدادی از شرکت ها به صورت مستقیم ارتباط برقرار کرده ایم و به همین دلیل به صورت مستقیم نیز برخی قطعات و تجهیزات را از آنها خریداری می کنیم.