کدخبر: ۱۵۵۷۰۰ لینک کوتاه

توضیح علی مطهری درباره حقوق نمایندگان

سخنان محمود صادقی نماینده تهران درباره میزان حقوق نمایندگان با واکنش‌هایی در جلسه علنی دیروز مجلس روبه‌رو شد.

به گزارش خبرآنلاین محسن کوهکن در تذکری، به انتقاد از سخنان دو شب گذشته محمود صادقی که گفته بود حقوق نمایندگان مجلس بدون رانت 17 تا 21 میلیون است، پرداخت و گفت: مجلس مثل دولت یا قوه قضائیه در استان‌ها و شهرستان‌ها دفتر ندارد و کارکنانی استخدام نکرده است. از طرفی هم فردی که نماینده می‌شود ناگزیر از این هزینه‌های دفتر و سفر است. علی مطهری که ریاست مجلس را برعهده داشت، نیز این تذکر را وارد دانست و تاکید کرد: این پولی که بابت هزینه دفاتر نمایندگان داده می‌شود صرف خدمت به مردم می‌شود و در اختیار نماینده نیست. مطهری با بیان اینکه حقوق نمایندگان معمولی است و گفت: حداکثر حقوق نمایندگان 5 میلیون و 400 هزار تومان است.

انتقادها به اظهارات صادقی درباره حقوق نمایندگان به اینجا محدود نشد. احمد سالک نیز در پایان جلسه علنی مجلس گفت «مصاحبه‌ای که آقای صادقی در مورد حقوق نمایندگان کردند باید حتما اصلاح شود. چون برای مجلس و نمایندگان حاشیه زیادی ایجاد می‌کند و این خلاف است.»

محمود صادقی هم در برابر این حجم تذکرها سکوت نکرد و در آخرین دقایق جلسه علنی دیروز‌ به این انتقادها پاسخ گفت: «در مورد اظهاراتی که دیروز داشتم، گویا رسانه‌ها درست مطلب را منعکس نکردند. در پرسش و پاسخ دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد از من سوال کردند که حقوق نمایندگان چقدر است و من اینگونه توضیح دادم که نمایندگان بابت حقوق مبلغی را دریافت می‌کنند که بین 4 تا 5 و نیم میلیون تومان است و دریافتی‌های دیگری دارند که برای مخارجی است که نماینده‌ها به‌طور طبیعی دارند. این توضیحات صادقی با احسنت نمایندگان همراه شد.»