کدخبر: ۱۵۸۲۳۹ لینک کوتاه

کشف ۱۵۰ تن موز قاچاق در مرز

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به توقیف محموله ۱۵۰ تنی موز قاچاق در مرز بازرگان گفت: برخی واردکنندگان این محصول در مرز کم‌اظهاری انجام می‌دهند اما این بار گمرک با هوشیاری با آنان برخورد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، محمدعلی طهماسبی امروز در حاشیه اولین همایش کشت بافت در خصوص ورود دوباره میوه‌های قاچاق به کشور اظهار کرد: با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازمان تعزیرات حکومتی برای برخورد با قاچاق در بخش میوه همکاریهای گسترده‌ای انجام شد و باید از فعالیتهای آنها در این خصوص قدردانی شود.

وی افزود: با این کار حجم قاچاق میوه در کشور به شدت کاهش یافت و مانند گذشته دیگر این محصول به راحتی به کشور نمی‌آید.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: فرآیند مبارزه با قاچاق میوه مثبت است و در نهایت با وجود اینکه این محصولات دوباره به کشور وارد شده اما روند رو به رشدی ندارد . رسانه‌ها نیز در این زمینه حضور گسترده‌ای داشتند و باعث ناامن شدن محیط برای قاچاقچیان میوه شدند.

طهماسبی تصریح کرد: امیدوارم که سازمان میادین  میوه‌ و تره‌بار ورود میوه قاچاق را به میادین مرکزی میادین میوه و تره‌بار مانع شود که این امر از ورود میوه‌های غیرقانونی به مصرف خرده‌فروشی جلوگیری به عمل می‌آورد.

وی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره عرضه میوه قاچاق از سردخانه‌های اطراف تهران گفت: شما چطور به عنوان یک شهروند (خبرنگار) این موضوع را خبر دارید اما مسئولان خبر ندارند؟ اخیرا محموله 150 تنی موز قاچاق در مرز بازرگان توقیف شد که این امر نیز حرکت مثبتی به حساب می‌آید.

طهماسبی افزود: برخی از واردکنندگان (قاچاقچیان)‌در هنگام ورود محصول خود در گمرک کم‌اظهاری می‌کنند که این بار گمرک با هوشیاری توانست جلوی آنها را بگیرد.