کدخبر: ۱۵۸۹۱۲ لینک کوتاه

توزیع بنزین یورو ۴ در تمام کلانشهرهای کشور

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فراورده‌های نفتی با بیان این که راه‌اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس می‌تواند تاثیر مثبتی در توزیع بنزین یورو۴ برای کشور داشته باشد، گفت: با راه‌اندازی ستاره خلیج‌فارس تمامی کلان شهرها بنزین یورو۴ دریافت می‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، عباس کاظمی شامگاه سه‌شنبه در برنامه گفتگوی ویژه خبری به مناسبت با موضوع روز هوای پاک، اظهار کرد: در حال حاضر بنزین یورو4 در برخی نقاط کشور توزیع می‌شود و در شیراز و اهواز نیز مردم از این نوع بنزین استفاده می‌کنند. 

وی تصریح کرد: با راه‌اندازی پالایشگاه بندرعباس مناطقی همچون اهواز، شیراز و بندرعباس به طور کامل بنزین یورو4 را دریافت می‌کنند.

معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه راه‌اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس می‌تواند تاثیر مثبتی در توزیع بنزین یورو4 برای کشور داشته باشد، گفت: با راه‌اندازی ستاره خلیج‌فارس تمامی کلان شهرها بنزین یورو4 دریافت می‌کنند.

کاظمی تصریح کرد: فاز یک عملیات پیش‌ راه‌اندازی ستاره خلیج فارس انجام گرفته است و با این پیشرفت تا اوایل سال‌ آینده وضعیت مطلوبی را در سوخت شاهد خواهیم بود. 

وی درباره این پرسش که چه زمانی سوخت نیروگاه‌های ما از مازوت به گاز تبدیل می‌شود، عنوان کرد: خوشبختانه اکثر نیروگاه‌های ما به گاز طبیعی وصل شده‌اند و غیر از نیروگاه چابهار سایر نیروگاه‌ها نیز بدان متصل می‌شوند.