کدخبر: ۱۵۹۴۶۹ لینک کوتاه

بازگشایی دو نماد بانکی بورس در هفته آینده

رییس اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: برنامه این سازمان، بازگشایی همزمان دو نماد بانک های تجارت و صادرات در هفته آینده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ، پس از بازگشت نماد بانک ملت به تالار معاملات بورس در روز گذشته (سه شنبه) که منجر به افت یک هزار و 14 واحدی شاخص کل بورس شد، فعالان بازار منتظر بازگشت دو نماد مهم بانکی دیگر یعنی بانک های صادرات و تجارت هستند.

دست اندرکاران بازار سرمایه براین باورند که با توجه به تعدیل منفی این دو شرکت، بازگشایی آنها در هفته آینده، افت قابل توجه شاخص را به دنبال خواهد داشت، اما بازگشایی این نمادها، بازار را از بلاتکلیفی چند ماهه خارج خواهد ساخت.

توقف این دو نماد بانکی، در ماه های گذشته به علت حجم قابل توجهی از منابع مالی بورس، بلوکه شده و نقد شوندگی سهامداران نیز زیر سوال رفته بود.

علی بیک زاده رییس اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و اوراق بهادار به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه گفته است: بانک تجارت صورت مالی دوره 6 ماهه و پیش بینی جدید را اعلام کرد، بدین ترتیب با ارسال صورت مالی دوره 9 ماهه آماده بازگشایی در ابتدای هفته آینده است.

وی افزود: بانک صادرات نیز با تکمیل فرآیند ارسال صورت های مالی میان دوره ای آماده بازگشایی می شود.

این مقام مسوول گفت: برنامه سازمان بورس و اوراق بهادار بازگشایی همزمان این دو نماد در هفته آینده است.

به گزارش ایرنا، شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز پیشتر از برنامه‌ریزی برای بازگشایی نمادهای بانکی خبر داد و گفته بود: نماد دو بانک دیگر در هفته آینده بازگشایی می شود.

شاخص کل بورس دیروز پس از افت یکهزار و 14 واحدی که ناشی از بازگشایی نماد بانک ملت بود به رقم 78 هزار و 249 واحد عقب نشینی کرد.