کدخبر: ۱۶۲۲۵۹ لینک کوتاه

تداوم افزایش قیمت اونس طلا

قیمت هر اونس طلا امروز پس از رسیدن به بالاترین رقم از ۱۱ نوامبر تاکنون (۱۲۵۴ دلار و ۳۱ سنت) با ۰.۴ درصد افزایش، ۱۲۵۴ دلار و ۱۰ سنت معامله شد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که کاهش ارزش دلار و عدم قطعیت ناشی از سیاست های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در کنار انتخابات های پیش رو در اروپا تقاضا برای سرمایه گذاری امن در بازار طلا را افزایش داده، قیمت فلز زرد امروز به بالاترین رقم در طی حدود 3 ماه و نیم گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز پس از رسیدن به بالاترین رقم از 11 نوامبر تاکنون (1254 دلار و 31 سنت) با 0.4 درصد افزایش، 1254 دلار و 10 سنت معامله شد.

شاخص دلار آمریکا امروز با 0.2 درصد کاهش به 100.87 رسید.

قیمت طلای آمریکا نیز امروز 0.3 درصد افزایش داشت و به 1255 دلار رسید.

کاهش احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا در ماه مارس پس از انتشار صورت مذاکرات نشست قبلی فدرال رزرو آمریکا نیز در تقویت قیمت طلا موثر بوده است.

ادوارد میر، تحلیلگر موسسه اف سی استون گفت: «حتی در صورتی که افزایش نرخ بهره، ما تردید داریم که قیمت طلا در آستانه انتخابات مهم فرانسه در ماه آوریل، به میزان زیادی کاهش یابد.»

در حالی که بسیاری از سیاستگذاران گفته اند که ممکن است افزایش مجدد نرخ بهره در آینده ای نزدیک، اقدامی مناسب باشد، اما صورت مذاکرات نشست قبلی فدرال رزرو نشان می داد که آنها به عمق عدم قطعیت موجود به دلیل نامشخص بودن سیاست های اقتصادی دولت جدید آمریکا اشاره داشته اند.»

کارستن فریچ، تحلیلگر کومرزبانک گفت: «ظاهرا عدم قطعیت در مورد سیاست دولت ترامپ، حمایت گرایی و نگرانی از بروز جنگ های تجاری و ارزی اظهارات مقامات فدرال رزرو در حمایت از افزایش نرخ بهره را خنثی کرده است.»

ترامپ روز پنجشنبه چین را «قهرمان بزرگ» دستکاری ارزی دانست که کار چندانی برای افزایش اعتماد در روابط تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان انجام نداده است.